Kadıköy'de bir Çek klasiği!

Kadıköy'de bir Çek klasiği!
Kadıköy'de bir Çek klasiği!
Çek Cumhuriyeti'nin dünyaca ünlü publardan Kozlovna, şef Ludek Munzar'ın Çek ve Türk mutfaklarını birleştirerek hazırladığı menüsüyle artık Kadıköy'de.

Çek yeme - içme kültürünü en güzel şekilde yansıtan ve dünyaca ünlü publardan biri olan Kozlovna artık İstanbul’da. Ahşap dizaynıyla dikkat çeken Kozlovna, şef Ludek Munzar’ın Çek ve Türk mutfaklarını birleştirerek hazırladığı menüsüyle Kadıköy’de açıldı. Maskotu keçi figürü olan Kozlovna’nın açılışı, Osman Tan Erkır’ın eğlenceli ekibi Aspava’nın ‘Keçi Muhabbeti’ gösterisi eşliğinde yapıldı.

İlk olarak Çek Cumhuriyeti’nin Velkopopovický köyünde açılan ve Prag’dan sonra ilk kez başka bir ülkede açılan Kozlovna, şimdilik sadece Kadıköy Bahariye’de hizmet verecek. Hem açık hem kapalı alanda oturma imkanı sağlayan Kozlovna’da ayakta durmak isteyenler için tasarlanan yüksek masalar da mevcut. Kozlovna’nın iç tasarımında ahşap, bej ve ağırlıklı olarak tuğla renkleri kullanılmış.

Çek yeme içme kültürünü yakından tanımak ve dostlarıyla uzun muhabbet etmek isteyenler için ideal bir pub olan Kozlovna, şef Ludek Munzar’ın elinden Çek usulü patates salatası eşliğinde dana şnitzel ve geleneksel dana gulaş çorbası gibi Çek mutfağının önde gelen yemeklerini de tatma imkanı sunuyor.