Kanyon'dan yeni yeme-içme mekanları ve DOT sürprizi!

Kanyon'dan yeni yeme-içme mekanları ve DOT sürprizi!
Kanyon'dan yeni yeme-içme mekanları ve DOT sürprizi!
Levent'in lüks AVM'si Kanyon, yeme-içmeden sanata yeni mekanlarla 10'uncu yılını karşılamaya hazırlanıyor... Ünlü tiyatro grubu DOT da yeni sezonda Kanyon'a geliyor!
Haber: MÜGE AKGÜN - muge.akgun@radikal.com.tr / Arşivi

Dokuz yıl önce Eczacıbaşı ve İŞ GYO ortaklığında açılan Kanyon yeme-içme mekanları ve eksikliği hissedilen sanat kurumlarıyla kendini yeniliyor.

Kanyon’un Büyükdere Caddesi’ne bakan tarafında birinci katta yer alan Konyalı bir süre önce kapanmıştı. Yerine Desert Grup Escale adlı yeni bir restoran açtı.

Geçtiğimiz haftalarda da Didem Şenol, Gram Lokantası’nın küçük bir istasyonunu Kanyon’da açmıştı. Yakında da Yeni Lokanta’nın sahibi ve şefi Civan Er ‘Tazele’ adlı üç beş yemekli esnaf lokantası tarzında hızlı yemek sunacağı yeni projesini Kanyon’da hayata geçiriyor.

Turizmci Yücel Özalp’in kurduğu Desert Grup bünyesindeki birbirinden farklı tarzları olan Gümüşsuyu Topaz ve Karaköy Colonie İstanbul’un güvenle gidilecek yerleri arasındadır. Üçüncü yerlerini de belli ki adından başlayarak AVM konseptine uygun yapmışlar.

Escale Fransızca’da mola anlamına geliyor. Sanırım brasserie tarzı öğlen ve akşam yoğun iş temposu ya da alışveriş sonrası keyifli bir yemek molası vermek isteyenlerin uğrak noktası olacak.

DOT KANYON GELİYOR!
Bir zamanlar büyük umutlarla açılan Londra’nın ünlü Hakkasan’ın şubesi Kanyon’da kısa ömürlü olmuştu. Daha sonra yerine açılan mekanlar da tutmadı. Şimdi ise Hakkasan’ın terasının olduğu alana ünlü tiyatro grubu DOT geliyor.
Hiç şüphem yok, DOT Kanyon da en az yeme-içme mekanları kadar Kanyon’a hareket getirecektir...