Karadeniz aklı yine devrede!

Karadeniz aklı yine devrede!
Karadeniz aklı yine devrede!
Türk mutfağının en özgün tatlarının başında pide gelir. Fatih Karadeniz Pidecisi hem et hem de peynirli pide sevenlere ikisini yan yana sunuyor...
Haber: MÜGE AKGÜN - muge.akgun@radikal.com.tr / Arşivi

58 yıldır açıldığı ilk günden beri aynı yerde hizmet veren Fatih Karadeniz Pidecisi heyecanını coşkusunu hiç kaybetmiyor. Hep kendini tazeleyecek yenilikler peşindeler.

Şimdi de ne yardan ne serden vazgeçmeyenler için kavurmalı ve peynirli pidelerini birleştirmişler. Daha doğrusu aynı hamur üstünde yan yana sunuyorlar.


Pidecilerin en güzel yanı günün her saati gidilebilmesi. Fatih Karadeniz Pidecisi, yöresel malzemeler ve doğal yetiştirme yerli besi etinden ürettiği pidelerinde ince doğranan tranç eti, 4 farklı peynir çeşidi ile hazırlanıyormuş.  İki malzemeyle yetinmeyenlere önerileri ise yumurtalı yapmak.

Benim bir pidecide her zaman favorim klasik kıymalı çıtır pidedir. Hele de tarihi taş fırında odun ateşinde pişirse tadı bambaşka olur...


  http://www.radikal.com.tr/132066013206604

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  buluş - user657222

  bencede çok önemli bir buluş Temel'le Cemali' peynir kısmına oturtup Mars'a gönderebilirsiniz

  saçma - bc79

  yahu iyiden iyiye saçmalamaya başladınız. 100 yıllık karışık pide bu.

  Meşhur Pide Derepazarı pidesidir! - Training Specialist

  Bu pideyi siz ilk kez gördüğünüz için yeni birşey sanıyorsunuz ama değil. Şimdi size bir tüyo vereyim. Bu pidenin ağababasını, yerli üretim ve tamamen organik peynir, kavurma ve kıyması ile ağız tadıyla yemek istiyorsanız Musatafa Denizli, A.Nazif Zorlu ve birçok kişinin pide yediği Rize'nin Derepazarı ilçesinde yemelisiniz. O zaman parmaklarınızı da yerken ne demek istediğimi iyi anlarsınız.

  of - user649322

  adam karisik pide yapmis buyuk bulus koyun on sayfaniza haber yapin.