Karaköy'e yakıştı

Karaköy'e yakıştı
Karaköy'e yakıştı
Açılmasının üzerinden bir yıl bile geçmeden Naif Restoran Karaköy'ün Türkiye'nin dört bir yanından lezzetler sunan güvenilir yerlerinden biri oldu...
Haber: MÜGE AKGÜN - muge.akgun@radikal.com.tr / Arşivi

Naif’i ilk açıldığı günlerde tesadüfen önünden geçerken keşfetmiştik kızımla beraber. Daha doğrusu öğlen atıştıracak bir yer ararken onun “Anne bak burası yeni açılmış, istersen deneyelim” önerisiyle kapıdan içeri girmiştik.

Bodrum lokantalarını hatırlatan dekorasyonu, küçük ama sevimli ortamı, ılık zeytinyağlı pazı sarması ve mücveriyle aklımda kalmıştı.

Aradan neredeyse dokuz ay geçmiş. Geçen hafta tekrar gitme şansım oldu. Ama bu kez beni bambaşka bir yer karşıladı. Mekanı büyütmüşler, daha ferah bir yer olmuş. Üst katını da açmışlar. Bu kez sahipleriyle de tanıştık, sohbet ettik.

Uzun yıllar yeme-içme sektöründe yöneticilik yapan Seray Öztürk ve Ayhan Aruç ikilisi birlikte açmış. Naif’te anladığım kadarıyla tam bir Türkiye mutfağı sunmak istiyorlar. Yöresel lezzetler de İstanbul mutfağı da Ege otları da var mönüde. Anadolu’nun dört bir yanını dolaşarak küçük üreticilerle bağlantı kurarak güzel bir yapı oluşturmuşlar. Yakında ürünlerin bazılarını satmaya da başlayacaklarmış.


Müge Akgün ve Seray Öztürk.
Seray Öztürk, “Yapmacıklıktan uzak, adı gibi naif abartısız bir lokanta yaratmak istedik” diyor. Gerçekten de başarmışlar. Huzurlu bir mekan. Çok ucuz bir yer sayılmaz ama bölgedeki benzeri bir çok yere oranla fiyat kalite dengesi adil. Sadece içki fiyatlarını daha uygun yapabilirler.

Naif’te gün sabah kahvaltısıyla başlıyormuş. Öğlen yemek servisinde bölgede çalışanlar için günlük değişen sürpriz yemekler de var. Sodexo ve Ticket’lar da geçerliymiş.


Bu kez Ege usulü domates soslu yoğurtlu, yaprak sarma, kadayıfa sarılı mücverin yanı sıra  ve minik içli köfteler ve favalı ahtapot denedim. Her birinin lezzeti tam olması gerektiği gibiydi.

Karaköy’de güvenle gidilecek bir yer daha oldu. Şimdiden bir sonraki sefere deneyeceğim yemekleri bile belirledim: Kabak kızartması, keşkek ve Tarsus pideleri ...

Adres: Kemankeş Mahallesi Mumhane Caddesi No: 52, Karaköy/ İSTANBUL, Telefon: 0212 251 53 35