Koş, yürü ya da alkışla!

Koş, yürü ya da alkışla!
Koş, yürü ya da alkışla!
13 Eylül Pazar günü İstanbul'da düzenlenecek 4. Nehir'in Adımları aile buluşmasının tüm geliri, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı'na (KAÇUV) bağışlanacak. Koşunun geliriyle Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Pediatrik Hematoloji ve Onkoloji servisinde bulunan oyun odası döşenecek.

19 aylıkken yakalandığı kanserle mücadelesinde umuda tutunan Nehir’in ardından, ailesi tarafından kurulan Nehir’in Çocukça Yaşam Gönüllüleri’nin (ÇOYAG) ve Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KAÇUV) işbirliğiyle düzenlenen 4. Nehir’in Adımları aile koşusu, 13 Eylül Pazar günü saat 10.00’da gerçekleştirilecek.

İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü’nde yapılacak Nehir’in Adımları aile koşusu, çocukluk çağı kanserlerine dikkat çekmeyi ve KAÇUV’a destek sağlayarak, kanserle mücadele eden çocuklara ve ailelerine ‘umut’ aşılamayı hedefliyor.
Üniversite öğrencilerinin 10 TL, yetişkinlerin 50 TL, çocukların 20 TL, ailelerin ise 85 TL ödeyerek katılabileceği organizasyonun geliri KAÇUV’a bağışlanacak. KAÇUV bu gelirle, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Pediatrik Hematoloji ve Onkoloji servisinde bulunan oyun odasını tefriş edecek.

İTÜ Ayazağa Kampüsü’ndeki 3,5 kilometrelik parkurda buluşan katılımcılar koşarak, yürüyerek ya da yalnızca alkışlayarak bir yandan umuda destek olurken, bir yandan da Nehir’in anısını selamlayacak. ‘Umut’a destek vermek isteyenlerin http://www.coyag.org/form.html adresindeki kayıt formunu doldurması yeterli olacak.