Macar pasta şefi sosyal medyanın yeni yıldızı oldu

Macar pasta şefi sosyal medyanın yeni yıldızı oldu
Macar pasta şefi sosyal medyanın yeni yıldızı oldu
Pişirdiği kurabiyeleri adeta bir kasnak olarak kullanan pasta şefi Judit Czinkne Poor'ın mideye olduğu kadar göze de hitap eden tatlıları sosyal medyada fırtınalar estiriyor.

RADİKAL - Macar pasta şefi Judit Czinkne Poor’un kurabiyelerin üzerine işlediği desenlerin hızlandırılmış çekimde hazırlanan videoları geçen günlerde sosyal medya mecralarında paylaşılmaya başlandı. Kurabiyeleri deyim yerindeyse birer kasnak olarak kullanan pasta şefinin hazırladığı kurabiyeleri, internet kullanıcıları tarafından sanat eseri olarak nitelendirildi. Renkli pasta kremalarını kullanarak kurabiyelerin üzerine işlediği desenlerle adından söz ettiren pasta şefi, Facebook hesabında 300 binden fazla kullanıcının beğendiği sayfasında hem üretim aşamasına hem de farklı çizim biçimlerine yer verdiği paylaşımlarda bulunuyor.

Dantel desenli kurabiyelerinin üzerini işlediği video Geçen haftadan itibaren popüler sosyal medya mecralarında paylaşılmaya başlanan Judit Czinkné Poór gördüğü ilgiden sonra bir YouTube kanalı açmaya karar vermiş. Pasta ve kurabiye desenleme süreçlerini bu kanalda paylaşacak olan pasta şefinin ünü Macaristan sınırlarını aşmışa benziyor.