Muhteşem manzarada iftar

Muhteşem manzarada iftar
Muhteşem manzarada iftar
İstanbul'un en güzel manzaralı yerlerinden olan yeşillikler içindeki Cemile Sultan Korusu'nda yer alan restoranlarda farklı beklentiler içinde olanlar için farklı fiyatlı iftar mönüleri hazırlanmış...

İftar sofraları, Ramazan ayının olmazsa olmazı... Bir çok restoran, lokanta, otel çok özel hazırlıklar yapıyor, birbirinden iddialı mönüler hazırlıyor.

İstanbul’un en güzel panoramasına sahip, tarihi mekanlar arasında yer alan Üsküdar’daki Cemile Sultan Korusu’nun yenilenen Koru ve Hünkar Köşk Restoranlarında iftara özel mönüler hazırlanmış. Koru restoranda Cemile Sultan başaşçısı Ramis Yerlikaya‘nın ve ekibinin hazırladığı yemekler fasıl müziği eşliğinde sunuluyor.

Etli düğün, yaprak kerevizli mercimek, çiftlik usulü tavuk, karalahana, ekşili taze enginar gibi çorbalar, susamlı Ispanaklı rulo börek, etli pazı sarma gibi başlangıçlar ve beğendili kuzu incik kebap, taze kekikli bonfile rozetleri, beğendili dana kavurma mönüde yer alan yemekler arasında.


Hünkar Köşk Restoran’da ise açık büfe olarak yemekler sunuluyor. Büfede zeytinyağlılardan döner, ızgara ve barbekü çeşitlerine kadar birçok farklı seçenek bulunuyor. Tatlı büfesinde ise fıstıklı güllaç, cevizli tel kadayıfı, irmik helvası, tarçınlı kazandibi gibi çeşitler var.

Cemile Sultan Korusu’nda iftar için 75 TL, 80 TL, 90 TL ve 100 TL gibi alternatif fiyatlar belirlenmiş. Tel: 0216 308 49 43