'Mutfak Olimpiyatları' kendine güvenen şefleri bekliyor

'Mutfak Olimpiyatları' kendine güvenen şefleri bekliyor
'Mutfak Olimpiyatları' kendine güvenen şefleri bekliyor
İzleyici kitlesi ve yarattığı heyecanla 'Mutfak Olimpiyatları' olarak da bilinen, dünyanın en önemli gastronomi yarışması Bocuse d'Or'un Türkiye Milli Seçmeleri için başvuru vakti!  

RADİKAL - Bocuse d’Or Milli Organizasyon Komitesi tarafından seçilen dört adayın, belirlenen temalar altında gün boyu kıyasıya yarışarak hünerlerini sergileyeceği Bocuse d’Or Türkiye Milli Seçmeleri, 27 Kasım’da İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Uluslararası alanda gastronomideki son trendleri takip eden, profesyonel şefler arasında network kurarak, fikir ve deneyimlerin paylaşılmasını amaçlayan Bocuse d’Or’un Türkiye Milli Seçmeleri’ne ünlü şef Rudolf Van Nunen başkanlık edecek.
Bocuse d’Or Türkiye Milli Seçmeleri’nde kazanan, ulusal ve uluslararası şeflerden oluşan jürinin yapacağı puanlamaya göre belirlenecek. Yapılan puanlama sonucu birinci olan şef, Mayıs 2016’da Sirha Budapeşte kapsamında düzenlenecek olan Bocuse d’Or Avrupa Final Etabı’nda Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanacak.

22 YAŞINI DOLDURMUŞ PROFESYONEL ŞEFLERİ BEKLİYOR
Türkiye’de ilk defa Mart 2013’te restoran, otel yiyecek içecek sektörünü bir araya getiren Sirha İstanbul kapsamında gerçekleşen Bocuse d’Or'un kazananı, ünlü şef Gürcan Gülmez ve ekibi olmuştu. Gürcan Gülmez ve ekibi, Mayıs 2014’te Stockholm'de gerçekleşen Avrupa Seçmeleri’nde Bocuse d’Or’un ruhunu yaşayarak Türkiye'yi temsil etmişti.
Sirha İstanbul kapsamında gerçekleşen ve 22 yaşını doldurmuş tüm profesyonel şeflerin katılabileceği yarışmanın son başvuru tarihi 13 Eylül 2015.
Katılım koşulları ve başvuru formu için Sirha İstanbul’un web sitesini ziyaret edebilir ya da aşağıdaki adrese mail atılabilir.
Başvuru için: www.sirha-istanbul.com/bocusedor 
Bilgi için: bocusedor@gl-fuarcilik.com