Mutfakta Gripin var!

Mutfakta Gripin var!
Mutfakta Gripin var!
Türkiye'nin sevilen pop rock grubu Gripin üyeleri Hayat Bu Kapağın Altında desteğiyle İstinye Park Big Plate'te 'Gripin Mutfakta' isimli sıra dışı bir performans gerçekleştirdi. Önce mutfağa girerek kendi elleriyle menü hazırlayan grup, ardından misafirleriyle birlikte yemek yedi ve devamında sahneye çıkıp akustik performans sergiledi.

‘Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar’, ‘Durma Yağmur Durma’, ‘Boşver’, ‘Karışmasın Kimseler’, ‘Elalem’ gibi şarkılarla tanınan pop rock grubu Gripin, Hayat Bu Kapağın Altında desteğiyle İstinye Park Big Plate’de gerçekleştirdikleri ‘Gripin Mutfakta’ performansıyla, müziğin dışında da övgüyü hak eden yetenekleri olduğunu kanıtladı. Kariyerlerinde ilk kez böyle özel bir performans gerçekleştiren grup, önce Big Plate’in mutfağına girip geceye özel bir menü hazırladı. Gripin tarafından hazırlanan ve performansı izlemeye gelenlere sunulan yemekler konuklardan tam not alırken, Gripin de yemekte misafirlerine eşlik etti. Grubun yemek sonrası sahnede gerçekleştirdiği özel akustik performans da bir anlamda ziyafetin kapanışını yaptı. Mutfak Sanatları Akademisi’nden eğitim alan Gripin solisti Birol Namoğlu ve ona eşlik eden grup üyeleri, ziyaretçilere alışılmadık ve samimi bir gece armağan etmiş oldu.


Gripin grubu bu sıra dışı performans hakkında şunları söyledi; “Özel bir dinleyici kitlemiz var ve müziğimizi onlara ulaştırmak için kendimizi bilinen yöntemlerle sınırlamıyoruz. Evimizde arkadaşlarımızla yaşadığımız tarzda bir Cumartesi gecesini sevenlerimizle de yaşamak istedik, Gripin Mutfakta projesi böylece doğmuş oldu. Projemizi destekleyen Hayat Bu Kapağın Altında’ya ve bize hem mutfağını hem mekanını açan İstinye Big Plate’e dinleyicilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Biz her anından çok keyif aldık.”