Paskalya yumurtanız ne renk istersiniz?

Paskalya yumurtanız ne renk istersiniz?
Paskalya yumurtanız ne renk istersiniz?
Bugün Paskalya, Türkiye'de yaşayan tüm Hıristiyanların bayramı kutlu olsun...

Hıristiyanlığın en eski ve en önemli bayramlarından biri olan Paskalya bugün kutlanıyor. İspanyolcada Pascua, İtalyancada Pasqua, Fransızcada Paques, Portekizcede Pascoa, Rumencede Paşti, İskandinav dillerinde Paaske hepsi Latince Pascha sözcüğünden türemiş. Türkçeye ise Rumca Pashalia sözcüğünden dönüşerek girmiş. İngilizcede kullanılan Easter’in kökeni ise Anglosakson Pagan tanrıçası Eastre’den geliyor.

Paskalya’yı bu yıl Katolikler ve Protestan dünyası 5 Nisan, Ortodokslar ise 12 Nisan Pazar günü kutluyor. Mövenpick Hotel Paskalyayı kutlamayı hiç ihmal etmeyen otellerden biridir. Bu yıl da İtalyan Başaşçı Giovanni Terracciano ve ekibi rengarenk yumurtalar, tavşanlar ve Paskalyaya özgü yemeklerden oluşan bir brunch hazırlamış.

Birinci, ikinci ve üçüncüye çikolatadan yumurtaların hediye edileceği yumurta avlama yarışması, çikolata kursu, paskalya yumurtası süsleme ve palyaço gösterisiyle çocukların eğlenceli bir gün geçireceği kesin.

Kişi başı KDV dahil 111 TL olan Paskalya Brunch’ı, 0-6 yaş arası çocuklara ücretsiz, 7-12 yaş arası çocuklar için ise %50 indirimli.  Çocuklar için düzenlenen Paskalya çikolataları kursu da brunch ücretine dahilmiş.