Rembetiko sevenlerin gecesi

Rembetiko sevenlerin gecesi
Rembetiko sevenlerin gecesi
17 Nisan akşamı Armada Salon'da Café Aman İstanbul'un konseriyle renklenecek rembetiko gecesi düzenleniyor...
Haber: MÜGE AKGÜN - muge.akgun@radikal.com.tr / Arşivi

İki ay kadar önce Armada Otel’in o güzel nostalji kokan mektuplarından birini alınca çok sevinmiştim. 22 Şubat'ta her yıl düzenledikleri Apokries karnavalıyla birlikte Rembetiko gecesi yapacaklardı.

Ancak 13 Şubat'ta yaşanan Özgecan Arslan acısına duydukları saygıdan ve paylaştıkları üzüntüden dolayı Apokries’i iptal ettiler ve Rembetiko Gecesini de daha ileri bir tarihe ertelediler.

17 Nisan Cuma akşamı otelin yenilenen Armada Salon'unda gerçekleşecek ‘Rembetiko Gecesi’nin konuk topluluğu Café Aman İstanbul. 2009'da Stelyo Berber ile Pelin Suer tarafından kurulan Café Aman İstanbul’un repertuvarında 1922 öncesi ve sonrası başta İstanbul olmak üzere İzmir, Atina gibi liman şehirlerinde, tavernalarda, müzikli kafelerde söylenen Rembetiko’lar oluşturuyor.

Adını ‘amaaan amaaan’ nağmeleriyle okunan gazellerden alan "Café Aman"larda çalınan şarkıları yorumlayan Café Aman İstanbul, hem müziği hem danslarıyla rembetiko sevenlere duygu dolu ve eğlenceli bir gece yaşatacağa benziyor.

Rembetiko Gecesi
Yemekli Menü: 140 TL/Kişi

Serpme Mezeler: Zeytinyağlı Sarma, Çerkez Tavuğu, Fasulye Pilaki, Tarama, Pancar, Beyaz Peynir, Haydari, Marine Kırmızı Biber, Rus Salatası, Pazı Salatası
Ara Sıcaklar: Pazılı Yaprak Dolma, Kalamar Tava, Filibe Köfte, Mücver, Peynir ve Ispanaklı Muska Böreği
Meyve-Tatlı: Kabak Tatlısı, Ortaya Mevsim Meyveleri
Gece Çorbası: İşkembe Çorbası
İçecek: Limitsiz yerli içki ve meşrubat.

Yemeksiz Menü: 75.- TL/Kişi
Meyve Tabağı+ Beyaz Peynir, Kavun + 2 Adet Yerli İçki: 75TL/Kişi