Sanat ve gastronomi işbirliği

Sanat ve gastronomi işbirliği
Sanat ve gastronomi işbirliği
International Wine and Spirits Academy (IWSA) ve online kültür sanat gazetesi sanatatak.com işbirliğiyle sanat ve gastronomiyi bir araya getiren söyleşiler, atölye çalışmaları düzenleniyor...

Mey/Diageo Türkiye tarafından gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla kurulan IWSA’da şubat ayından bu yana sinema, müzik, mimari, edebiyat, çağdaş sanat, tiyatro gibi sanatatak.com’un yayın yaptığı farklı alanları kapsayan sanatatak sessions’lar düzenleniyor.

Sanatataksessions@IWSA  sitenin mimarlık yazarlarından Yelta Köm’ün, ünlü mimar Han Tümertekin’le yapacağı "Hep mimar yanılır hayat doğrudur" başlıklı söyleşisiyle devam ediyor. Tümertekin'in mimari anlayışını şekillendiren akımlara, kişilere ve son dönem üretimine odaklanacak söyleşi, 21 Nisan Salı 19:00'da IWSA'da gerçekleşecek.


Konuşmalar ücretsiz olarak haziran ayına kadar devam edecek..

Sinema yazarları Burak Kaplan ve Arda Karaböcek 14 Mayıs tarihinde  “Yeni Türkiye sineması çoktan eskidi’ başlıklı eleştirel seminerinde Yeni Türkiye sinemasındaki klişelere, son dönem gişe başarılı filmlerdeki tipik öğelere değinecekler.

sanatataksessions@IWSA, sitenin tiyatro söyleşilerinden sorumlu kendisi de tiyatro sanatçısı Özlem Ünaldı ve Cem Baza’nın yapacağı Bergman’ın "Bir evlilikten Sahneler" isimli okuma tiyatrosuyla Haziran ayında son bulacak.

www.iwsa.com.tr

https://www.sanatatak.com.tr