Sanat ve yemek yan yana

Sanat ve yemek yan yana
Sanat ve yemek yan yana
Yemek yerken duvarlarda sanat eserlerine bakıp düşünmek, cep telefonlarıyla sosyal medya çılgınlığının alıp başını gittiği bir çağda ruhumuzu dinlendirecektir. Sanatçı Evren Sezgin, Banyan'da sergilenen yapıtlarıyla algılarımıza sesleniyor...

RADİKAL - Ressam Evren Sezgin'in sergisi 'PARTS', ‘Art For The Soul’ projesi kapsamında, Şeli Art Project işbirliğiyle 12 Eylül-12 Aralık arasında Ortaköy Banyan Restoran’da sanatseverlerle buluşuyor. Eserlerinde canlı renkleri kullanmayı tercih eden sanatçı, izleyicinin algısında çarpıcı ve güçlü bir etki bırakmayı amaçlıyor. Resim çalışmalarının yanı sıra resim öğretmenliğini de sürdüren Sezgin, figürleri kimi zaman tek başına, kimi zaman da yarım olarak resmediyor. Çalışmalarında hayattaki yalnızlığımıza ve ruhumuzu tevekküle ulaştırma çabamıza vurgu yapmayı arzu ettiğini söylüyor, Sezgin: “Belirlenmişliğin can sıkıntısı oynatır parçaları yerinden, darmadağın eder, paramparça oluruz. Bozup yaptıklarımız, inşa edip yıktıklarımızdır bizi biz yapan. Birbirimizden parçalar alır, birbirimizde parçalar bırakırız. Bir parçamız olur, bir parçası oluruz. Doğru zamanda yanlış yerde olan parçalar, yanlış zamanda doğru yerde olan parçalar."
Sanatçı farklı çalışmalarıyla, 17 Eylül-17 Aralık 2015 tarihleri arasında da 'Beklenmedik Hikayeler' isimli karma sergi ile yine Şeli Art Project işbirliğiyle, Soul Group’a ait Kuruçeşme Soul Room-Kydonia Restoran’da sanatseverlerle buluşacak.