Servet harcamadan yapabileceğiniz 7 mucize egzersiz

Servet harcamadan yapabileceğiniz 7 mucize egzersiz
Servet harcamadan yapabileceğiniz 7 mucize egzersiz
Hayalini kurduğunuz vücuda kavuşmak için spor salonlarına servet harcamanıza veya şok diyetlere gerek yok. Bu 7 mucize egzersiz, hem evinizde hem de açık havada spor yapma imkânı sağlayarak, fazlalıklarınızdan kurtulmayı eğlenceli ve daha etkili hale getiriyor.

1. İp atlama
İp atlamak, sanılanın aksine en etkili yağ yakma egzersizlerinden biridir. Dakika başına,10-20 kalori yakmanızı sağlayan bu egzersiz vücuttaki tüm kasları çalıştırmakla kalmıyor; aynı zamanda kadınlarda selülit azaltıyor, baldır- bacak kaslarını çalıştırıyor ve kan dolaşımını arttırıyor.

2. Squat (Çömelme Hareketi)
Herkesin korkulu rüyası squat, vücudu en çok şekillendiren egzersizlerden biri. Kalça kaslarını güçlendirip daha yuvarlak ve kalkık bir kalçaya sahip olmak isteyen kadınların gözdesi olan bu egzersiz yağ yakımı için ideal. ‘Jumping Squat (Atlamalı Squat) gibi tüm vücudunuzu çalıştıran ve kalp atım hızınızı arttırtan veya ‘Dumbell Squat’ (Ağırlıklı Squat) gibi vücudunuzun direncini arttıran çeşitleri bululan egzersizi düzenli olarak yaptığınızda vücudunuza olduğu kadar dik ve sağlam bir duruşa sahip olmanıza da çok faydası vardır.

3. Şınav Çekme
En klasik egzersizlerden biri olan şınav, aynı zamanda en etkili vücut geliştirme hareketlerinden biridir. Yalnızca üst bedeni değil, bütün vücudu çalıştıran bu egzersizi pek çok farklı şekilde yaparak kol ve omuz kaslarınızın farklı farklı bölgelerini çalıştırabilirsiniz.

4. Lunge
Bacak kaslarınızı güçlendirmek için lunge hareketi birebir. Müthiş bir denge egzersizi olarak da bilinen lunge, ağırlıklarla da yapılabiliyor, zıplayarak da. Etkisini görebilmek için ise günde 3 set olmak üzere, set başına 10 lunge yeterli olacaktır.

5. Yüzme
Yaz aylarının en büyük eğlencesi yüzme, en etkili egzersiz yöntemlerinden bir diğeri. Vücudunuzda neredeyse tüm kasları çalıştıran yüzme, tüm bu egzersizler arasından en eğlenceli olanı.

6. Koşu
Koşmak yalnızca bir egzersiz değil aynı zamanda bir terapi. Stres ve depresyon riskini azaltan, vücudunuzun en büyük sağlık destekçisi koşu; aynı zamanda deniz kenarında yapılabilecek en güzel egzersizlerden biri.

7. Bisiklet

Ne kadar ter, o kadar kalori! Bacak ve kalça kaslarını çalıştırmanızı sağlayan bu egzersiz ile, yeni yerler keşfetmek de cabası. Yanınıza arkadaşlarınızı veya ailenizi alıp, kırlarda, ormanlarda, ara sokaklarda, deniz kenarında, şehrin içinde veya dışında pek çok yer gezip arada küçük molalar vererek, piknik yapabilir veya şık bir kafede kahve molası verebilirsiniz.

Düzenli bir uyku ve sağlıklı yeme alışkanlığı ile birleştiğinde mucizeler yaratan bu 7 egzersiz düzenli olarak yapıldığı takdirde yalnızca fiziksel değil aynı zamanda ruhsal sağlığınıza da faydalı.

 

YAZA HAZIRLANIRKEN SİZİ FORMDA TUTACAK KNORR TARİFİ

 

Fesleğenli Kekikli Salata Sosu ile Portakallı Ton Balığı Salatası

Malzemeler

· 100 gr. karışık akdeniz yeşillikleri

· 50 gr. roka

· 180 gr. yağı süzülmüş ton balığı

· 1 adet portakal

· 1 yemek kaşığı kuru üzüm

· 10 adet çekirdeksiz siyah zeytin

· 1 adet halka doğranmış mor soğan

· 10 adet cherry domates

 

Sos için

· 1 paket Knorr Fesleğenli Kekikli Salata Sosu

· 4 yemek kaşığı su

· 4 yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı

1. Derince bir kaba yıkanıp kurutulmuş akdeniz yeşillikleri ve roka alınır.

2. Yağı süzülmüş ton balığı eklenir

3. Portakalları soyup, elma dilimi şeklinde dilimleyip, yeşilliklerin üzerine serpin.

4. Kuru üzümleri ve çekirdeksiz siyah zeytinleri ekleyin.

5. İnce kıyılmış halka şeklindeki mor soğanları da salatanın üzerine ekleyin.

6. Knorr Fesleğenli ve Kekikli Salata Sosu derince bir kaseye alın.

7. Üzerine 4 yemek kaşığı su ve 4 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Homojen bir kıvam alıncaya kadar karıştırın.  

8. Servis öncesi sos eklenerek servis edilir.

Afiyet olsun!
İLANDIR