'Son dakika' tatilcilere 'ev değiştirme' müjdesi!

'Son dakika' tatilcilere 'ev değiştirme' müjdesi!
'Son dakika' tatilcilere 'ev değiştirme' müjdesi!
Ev değişim sistemiyle yurt dışında yaz tatili yapmak, uzaklara gitmek isteyenlerin genellikle planlarını çok önceden yapması gerekir ancak artık bu sistemlere de 'son dakika' ibaresi konmuş...

Seyahat portalı Uzakrota.com‘un şubat ayında 1700 kişi üzerinde yapmış olduğu ankete göre seyahat eden Türklerin “Yılda kaç kez tatil yaparsınız?” sorusuna verdiği cevap %29 ile 2-3 kez tatil yaparım seçeneği olmuş.

Türkiye’de yaşayanların yurt dışına seyahat alışkanlıkları geçen yıllara göre değişmiş. Eskiden yılda tek sefer tatil kullanırken şimdi tatilini bölerek hafta sonları ve bayramlarla birleştirerek yılda birkaç defa uzun tatil tercih ediliyormuş.

Türkiyelilerin ideal yaz tatili anlayışının ne olduğu ve gerçekten bireylerin hayallerinde ki yaz tatilini gerçekleştirip gerçekleştiremediğinin belirlenmesi amacıyla katılımcılara yöneltilen anket soruları sonucunda deniz kenarlarının katılımcılar için en ideal tatil mekanları olduğu ortaya çıkmış.

Bu yaz yurt dışına tatil planlarını yapmayanlar için hala geç sayılmaz. Dünyanın en büyük ev değiş tokuşu sitelerinden biri olan HomeExchange.com’a kayıtlı 65.000 evin çoğunda “Son Dakika” ibaresi görülüyormuş. Değiş tokuş yapmak isteyenler arama yaptıklarında “Son Dakika” filtresini kullanarak kolaylıkla bu evlere ulaşması da mümkün. Ne de olsa önümüzde bir bayram daha var...

Her geçen gün zorlaşan ekonomik koşullar insanları tatil seçeneklerinde de tasarruf edebileceği seçeneklere yönlendiriyor. Ev değiş tokuşuyla yapılan seyahatin maliyeti, yol parasının dışında evde harcanandan daha fazla olmuyor. HomeEchange 2015’te üye sayısını 65.000’ne çıkardı ve 150 ülkede 130.000’den fazla ev takası gerçekleştirerek üyelerine tatillerinde %50 tasarruf ettirdi.

HomeExchange.com hakkında
Henüz internetin keşfedilmediği yıllarda Ed Kushins tarafından 1992’de kurulan Home Exchange, katılımcı tüketim kavramını destekleyen ilk iş kollarından biri oldu ve sosyal iletişim ağında yerini aldı. Güven ve iyi niyet üzerine kurulu olan HomeExchange.com dünyanın en hızlı büyüyen ev değiş tokuş sitesidir. Bir milyon başarılı değiş tokuşu geride bırakan HomeExchange.com’un 65.000 üyesi 2014 yılında 150 ülkede 130.00’den fazla ev takası gerçekleştirdi ve bu sayede her tatilde %50 tasarruf ettiler. 16 dilde hizmet veren site 2014’te 4.cü kez Inc. 500/5000 tarafından Amerika’nın en hızlı büyüyen özel şirketler listesinde yer aldı.