Tamirane yeniden temas halinde!

Tamirane yeniden temas halinde!
Tamirane yeniden temas halinde!

FOTOĞRAF: MUHSİN AKGÜN

2012 yazında Santralistanbul'da gerçekleşen One Love müzik festivali ve sonrasında alanda uygulanmaya başlayan alkol yasakları nedeniyle kent gezginleriyle temasına bir süreliğine ara veren Tamirane, yeni mekanını şehrin yeni eğlence, müzik ve yaşam alanı Maslak Uniq İstanbul'da açtı.

Tamirane özgün lezzetleri, müziği, nevi şahsına münhasır atmosferi ve terasındaki asırlık ağaçlarıyla tekrar İstanbul’un şehir hayatına katıldı. Tamirane ekibinin yeni mekanı, Avrupa’nın en iyi akustiğine sahip konser salonlarından Volkswagen Arena’nın yanı sıra konferans ve sergi salonları, orman içerisinde yer alan spor ve aktivite parkurlarını ve açık hava sineması gibi içerikleri barındıran İstanbul’un yeni eğlence, müzik ve yaşam alanı Uniq İstanbul’da açıldı.

İstanbul kent hayatında özgün bir yere sahip Tamirane, 2008 yılından bugüne kadar aralarında The Cinematic Orchestra, Nicola Conte, Jaga Jazzist, Whomedewho, Erik Truffaz, Malia, Jazzanova, Zero7, Eivind Aarset gibi sanatçı ve grupların olduğu, onlarca uluslararası konser ve tam 178 hafta kesintisiz süren ve 150’nin üzerinde genç ve usta müzisyeni bir araya getiren “Morning Jazz Sessions” serilerini gerçekleştirdi. Şehirdeki yenilikçi yeme-içme ve eğlence akımının önemli temsilcilerinden biri olan Tamirane “Repair Yourself” macerasına kaldığı yerden devam ediyor.

DÜNYADAN SOKAK LEZZETLERİ!
Uzun bir aradan sonra heyecan ve zevkle hazırladığı yepyeni menüsü “repair yourself” ve “spoil yourself” mottolarından yola çıkıyor ve bünyenizi tamir ederken ruhunuzu da şımartıyor! Dünyanın çeşitli şehirlerindeki popüler sokak yemeklerinin Tamirane usulü hazırlanmış örnekleri “Dünyadan Sokak Yemekleri” kuşkusuz menünün yıldızlarından; Cape Town’un Bunny Chow’u, New York’un Salted Beef’i ve Eminönü’nün Balık Ekmeğini mutlaka tadın!


FOTOĞRAFLAR: MUHSİN AKGÜN
Tamirane’nin şık ve rahat oturumlu kışkırtıcı barının kokteyl menüsünde yer alan ve 1920’lerdeki içki yasaklarını delip bugüne kadar gelmiş olan “Gatsby Kokteylleri”nin şevkle hazırlanmış en güzel örneklerini sunuyor, Mint Julep, Hemingway Daiquiri, Gin Gimlet ve elbette Old Fashioned sıcaklarda serinlemek için birebir.

Tamirane’nin yenilikçi mimari tavrı Uniq İstanbul’daki mekanında da devam ediyor. “Orijinal dokuyu bozmadan içine yerleşiverme” anlayışını takip eden marka, yeni mekanında da yapının öz niteliklerini koruyarak son derece özgün bir mekan yarattı. Yüksek tavanları, ferah kullanım alanları, asırlık ağaçlara bakan terası, özel davet ve etkinlikler için tasarlanmış olan “Private Room”u ile hem mimari hem de işlevsel manada zevkli ve kullanışlı bir bütünlük oluşturdu.

Tamirane’nin yerleşik sahnesi, kentin önemli müzik etkinliklerinden “Morning Jazz Sessions” serilerini her Pazar ağırlamaya devam ediyor. Serinin ilk konseri 16 Ağustos Pazar günü Kaan Mete Quartet ile saat 15:00’da başlıyor. Yine aynı sahnede Stand-Up gösterileri, Happy-Hour konserleri ve uluslararası müzisyen ve sanatçıların performansları da gerçekleşecek.


Tamirane içerisinde yer alan sergileme alanlarında ise sanatçılar Ece Kalabak ve Ersoy Alap’ın eserlerini izlemek ve hatta satın almak mümkün. Tamirane, farklı sanat dallarında iş üreten sanatçıların izleyiciyle buluşması için bir platform olma misyonunu yeni mekanında da sürdürüyor.


instagram.com/tamirane
facebook.com/tamiraneofficial
twitter.com/tamirane
tamirane.com
Uniq İstanbul Ayazağa Caddesi No:4C/109 Maslak Sarıyer İstanbul
Tel: 0212 286 07 07