Tavşan kanı çayın kolay yolu

Tavşan kanı çayın kolay yolu
Tavşan kanı çayın kolay yolu
İyi demli bir çay demlik poşetleriyle de mümkün tek yapmanız gereken dökme çay gibi porselen ya da cam demlik kullanmak...

Demlik poşet çayın en büyük faydası hiç kuşkusuz tüketicilere zaman tasarrufu ve temizlik avantajı sunması. Aslında dökme çay ile poşet çay demleme yöntemleri aynı. Dökme çayda olduğu gibi su kalitesi ve porselen veya cam demlik, demlik poşet çaylar için de önemli.

Demlik poşet çaylarda her 2-3 bardak çay için 1 adet demlik poşet çayın konması, üzerine taze kaynamış içme suyu eklenerek 15-20 dakika demlenerek servis yapılması öneriliyor.

Demlik poşet çayın suya demini ve doğal rengini daha yoğun ve hızlı bir şekilde verebilmesi için en kaliteli çay yaprakları seçilerek ufak parçalar haline getiriliyor. Demlik poşetlerde çayın içine konduğu poşetler güvenilir markalar tarafından doğal ağaç liflerinden üretiliyor. Doğal ağaç lifleri yapısı gereği çay uzun süre acılaşmıyor ve uzun süre yumuşak içim avantajı sağlıyor.

SİYAH İNCİ DEMLİK POŞET ÇAY 

Her bardakta yoğun çay lezzeti sunan Lipton Siyah İnci, şimdi demlik poşet pratikliğinde! Berrak ateş kırmızısı bir dem ve yoğun lezzetiyle, Siyah İnci demlik poşetin pratikliğinden vazgeçemeyeceksiniz!


LİPTON YELLOW LABEL DEMLİK POŞET ÇAY

Doğu Karadeniz'in en seçkin çayları ile Kenya, Seylan ve Türk çaylarının Türk damak tadına uygun harmanından oluşur. Geleneksel çay lezzetini yakalabileceğiniz bir aroma ve kokusu vardır.


LİPTON EARL GREY DEMLİK POŞET ÇAY

1803 yılında İngiliz soylusu Earl Grey Çin'de siyah çay yapraklarıyla bergamot aromasının harmanından elde edilen çok lezzetli bir çayla tanışır ve bu lezzeti tüm dünyaya tanıtmaya karar verir. O yıllardan itibaren Earl Grey Çayı nefis lezzeti ve kokusuyla çayseverlerin önde gelen tercihlerinden birisi olur. Yeni Lipton Earl Grey, demlenmeye hazır muhteşem bergamot aromalı harmanı ile; tekrar harman yapmaya gerek bırakmadan; Earl Grey tutkunlarına mükemmel bir çay keyfi sunuyor.LİPTON GOLDEN CEYLON DEMLİK POŞET ÇAY

Altın rengi ve nefis tadıyla yüzlerce yıldır çayseverlerin önde gelen tercihlerinden olan Seylan Çayı, Seylan'ın yüksek dağlarının eteklerinden toplanan çay yapraklarından elde edilir. Seylan, Kenya ve Türk çaylarının, ince kesim yöntemiyle hazırlanıp, harmanlanmasından oluşan Lipton Golden Ceylon Çayı, buruk ve güçlü bir tat arayanlara vazgeçilmez bir lezzet sunar.


LİPTON DOĞU KARADENİZ DEMLİK POŞET ÇAY

Lipton'dan yerel Lezzet! Geleneksel Doğu Karadeniz Çayı, özel harmanı, rengi ve aromasıyla tam damak zevkinize uygun bir çay. Doğu Karadeniz Bölgesi'nde yetiştirilen çaylar özenle seçildi. Lipton uzmanlığı ile dünyanın seçkin çaylarıyla harmanlandı ve vazgeçemeyeceğiniz, mükemmel bir lezzete dönüştü...,

İLANDIR