Ünlü kebapçıdan geleneksel fast food zinciri!

Ünlü kebapçıdan geleneksel fast food zinciri!
Ünlü kebapçıdan geleneksel fast food zinciri!
Kebap zinciri Kaşıbeyaz Lezzet Grubu, 'Food Point' markasıyla fast food'a giriyor... Food Point'lerin mönüsünde lahmacun, döner ve kebap dürüm olmak üzere 8 çeşit yer alacak.

Son olarak Atatürk’ün lokantası olarak da bilinen ve Ankara’nın simge mekanlarından biri olan Atatürk Orman Çiftliği Merkez Lokantası ihalesini kazanarak şube sayısını 7’ye çıkaran Kaşıbeyaz Lezzet Grubu’nun yeni konsepti ‘Food Point’in ilk şubesi Haziran ayında Göktürk’te açılıyor.

Kaşıbeyaz Food Point’ler ile Güneydoğu mutfağının lezzetlerini fast food olarak sunmaya başlıyor. Kaşıbeyaz Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Kaşıbeyaz 'sağlıklı ve geleneksel fast-food anlayışını yaratmak amacıyla Kaşıbeyaz Food Point markasını yarattıklarını' söylüyor. Kaşıbeyaz, “Yapılan araştırmalara göre her 10 kişiden 4’ü dışarıda yemek yiyor. Ben bu rakamın daha da yüksek olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle fast-food alanında yer almamız gerektiğine ve geleneksel lezzetlerimizi sağlıklı fast-food anlayışıyla misafirlerimizin beğenisine sunmaya karar verdik” diyor.

Yıl içerisinde Bahçeşehir, Başakşehir, Ataşehir, Bağdat Caddesi ve İstiklal Caddesi olmak üzere 5 şube daha açılması planlanıyor.

Tüm Kaşıbeyaz Food Point’lerin mönüsünde çiğ köfte, içli köfte, lahmacun, baklava, künefe, katmer, döner ve kebap dürüm çeşitleri olmak üzere 8 çeşit bulunuyor.

Kaşıbeyaz Lezzet Grubu’nun yaptığı açıklamalara göre, yeni markaları Kaşıbeyaz Food Point’in bu yılki yatırım maliyeti 10 milyon TL. Kaşıbeyaz Food Point’in ilk durağı Kemerburgaz/ Göktürk’e ise yapılan yatırım 1 milyon lira. Merakla bekliyoruz...