Yemek siparişleri artık mobil uygulamalardan veriliyor

Yemek siparişleri artık mobil uygulamalardan veriliyor
Yemek siparişleri artık mobil uygulamalardan veriliyor
Teknolojinin hayatımıza girmesiyle yemek yeme alışkanlıklarımız da değişmeye başladı. Daha önceleri yemeği yerinde yeme ya da çağrı merkezinden sipariş etme söz konusuyken gelişen teknolojiyle birlikte yemek siparişleri de artık internet ve mobil uygulamalar aracılığıyla veriliyor.

Yapılan araştırmalar özellikle son iki yıldır yemek siparişlerinde mobil uygulama kullanımlarının yüzde 30 oranında arttığını gösteriyor. Food-tech sektörünün yükselen yıldızı Türkiye’nin ilk ve tek gurme ev yemeği zinciri Meal Box, siparişlerinin yüzde 60’ını web sitesinden, yüzde 25’ini ise mobil uygulama üzerinden alıyor. Teknoloji artık hayatımızın her alanında yaşamımızı kolaylaştırmak için en büyük destekçimiz durumunda. Değişen yaşam koşulları, iş hayatının yoğun temposu çoğu kişinin hayatını köklü şekilde değiştirdi. İş hayatının yoğun temposu özellikle yemek yeme alışkanlıklarımızı değişime uğrattı. Zaman kaybetmemek için herkes yemeğe kolay ve hızlı ulaşmanın yollarını arıyor.

Çağrı merkezi out mobil uygulama in

Amerika’da yemek yeme süreçleri üzerinde yapılan bir araştırma, insanların artık tüm yemek yeme süreçlerini online olarak yaptığını gösteriyor. Restoran seçimi, restoran hakkında yapılan yorumlar, rezervasyon gibi birçok adım için internet veya mobil uygulamalar tercih ediliyor. Türkiye’de de özellikle food-tech sektörüne öncülük eden markalar bunun için güçlü alt yapıyı sağlıyor. Sağlıklı ve lezzetli gurme yemeğini sıcak olarak 30 dakika içinde sipariş noktasına ulaştıran Meal Box, siparişlerinin çoğunu web sayfası ve mobil uygulaması üzerinden alıyor. 

Çağrı merkezleri zaman kaybettiriyor

Meal Box Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Murat Demirhan, “Food-tech sektörü Türkiye’de her yıl daha da gelişim gösteriyor. Gıda ve teknolojinin bir araya gelmesiyle oluşan bu sektör insanların alışkanlıklarının ne kadar değiştiğini gösteriyor. Her şeyin kolay ulaşılabilir olduğu günümüzde insanlar yemeği de hızlıca sipariş etmek ve kolayca ulaşmak istiyor. İnsanlar artık restoranlara gidip hazır ya da sağlıksız yemeklerle beslenmek istemiyor. Ya da yemek siparişi için çağrı merkezinde vakit kaybetmek istemiyor. Onun yerine evinde, zahmetsiz ama sağlıklı yemekleri tercih ediyor. Meal Box olarak bizler siparişlerimizin büyük çoğunluğunu web sayfamız ve internet üzerinden alıyoruz. Özellikle son iki yıldır yaşanan bu değişim markaların bu yönde gelişmelerini sağlıyor” dedi.