Yeni ekiple yepyeni bir Cezayir

Yeni ekiple yepyeni bir Cezayir
Yeni ekiple yepyeni bir Cezayir

FOTOĞRAF: MUHSİN AKGÜN

İstanbullu yeme-içme ve eğlence müdavimlerinin yakından bildiği Beyoğlu'ndaki Cezayir, Tamirane ekibinin devralmasıyla dekorasyonundan menüsüne baştan aşağı yenilendi.

Beyoğlu’nun en güzel tarihi binalarından birinde yer alan, İstanbullu yeme-içme ve eğlence müdavimlerinin yakından bildiği Cezayir, kısa süre önce Tamirane ekibinin dokunuşuyla baştan aşağı değişerek Ağustos ayında kapılarını müdavimlerine açtı.

Yepyeni bir yeme-içme, zaman geçirme, keyif kurgusuyla ele alınan Cezayir, iki ayrı katta iki ayrı menüyle Bahçe, Private Room ve Bar & Lounge gibi üç farklı mekanla yeniden hayata geçti.

Beyoğlu için klasikleşmiş vaha niteliğinde geniş ve her daim yeşil Bahçe’si ve yüksek tavanlı, şömineli bar bölümü Cezayir’in kuşkusuz en göze çarpan noktası.


FOTOĞRAFLAR: MUHSİN AKGÜN
Private Room ve Bar & Lounge ise genç ve canlı ‘bite menü’sü, rahat tasarımlı yapılarıyla günün her saati kullanıma uygun olmasının yayında davet, kutlama ve toplantı gibi özel etkinlikler için de seçenekler sunuyor. Yine bu katta bulunan özel pasta fırınıyla gün boyu pişirilen “bakery” ürünleri tatmak mümkün.


Cezayir’in yeni menüsü Dünya, Akdeniz ve Türk mutfaklarından ilham alınarak ve modern tatlarla birleştirilerek hazırlandı.

1901 yılında İtalyan İşçi Cemiyeti üyelerinin çocukları için okul binası olarak inşa edilen yapı yüksek tavanları, büyük ve aydınlık pencereleri, orjinal taş zeminleri ile 114 yıllık bir geçmişin tüm izlerini taşıyor.


Yeni dönemde Cezayir, çeşitli konser, film gösterimi, atölye, konuşma ve kültür-sanat etkinliğine bünyesinde ev sahipliği yapıyor olacak. Bu programlardan ilki 5 Eylül - 1 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek 14. İstanbul Bienali.

Tamirane yeniden temas halinde!