Zeytinyağı olimpiyatından altın madalya geldi

Zeytinyağı olimpiyatından altın madalya geldi
Zeytinyağı olimpiyatından altın madalya geldi
'Antalya Tavşanyüreği Naturel Sızma Zeytinyağı', konusunda dünyanın en önemli organizasyonlarından 2015 New York Uluslararası Zeytinyağı Yarışması'ndan Altın Madalya ile döndü.

Anadolu’ya özgü nadide zeytinlerden üretilen özgün zeytinyağı türlerinin uluslararası literatürde yer edinmesini sağlayarak uluslararası boyutta tanıtımını hedefleyen Nar Gourmet, “Anadolu Zeytinyağları Projesi” kapsamında elde ettiği yağlar ile pek çok yarışmaya katılıyor.

‘Antalya Tavşanyüreği Naturel Sızma Zeytinyağı’, natürel sızma zeytinyağı konusunda dünyanın en önemli organizasyonlarından olan 2015 New York Uluslararası Zeytinyağı Yarışması’ndan Altın Madalya ile dönmüş.


Aynı yağlar Milano’da düzenlenen Monocultivar Olive Oil Expo 2015’te ve Zeytin Dostu Derneği 8. Ulusal Natürel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması’nda da Altın Madalya ödülüne değer bulunmıştu.

Aslında uluslararası çapta böylesi başarıları bir marka kadar hem Türkiye hem de bizler için gurur kaynağı. Biz zamanlar yurt dışına markasız giden zeytinyağlarımız İtalyan ya da Fransız zeytinyağları olarak raflarda yer alıyordu, eminim hala da alıyor. Bu yüzden de marka bilincine önem veren Nar ve diğer markaların başarılarını içtenlikle kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz...