Radikal-çevrimiçi / Türkiye / Cezaevlerinde açık görüş yarın başlıyor
Radikal-çevrimiçi
<  İ N T E R N E T  B A S K I S I  >  2 Şubat 2004 
 Kodunuz: Şifreniz: (Üye olmak istiyorum) 

 Bugünkü Radikal
 Ana Sayfa
 Sıcak Haber
 Yazarlar
 Yaşam
 Türkiye
 Politika
 Yorum
 Dış Haberler
 Ekonomi
 Spor
 Kültür/Sanat
 Haber Listesi
 Sanal Alem
 Radikal2
 Cumartesi
 Kitap

En aktif üyeler

Günün Sözü
Kimseyi övmeyen, kimseyi kötülemeyen, kimseden yakınmayan, kimseyi suçlamayan olgun insandır.
Epictetos
Tarihte Bugün
Takvimler 02 şubat tarihini gösterdiği zaman...

1978 yılında,
1978 yılı bütçesi, TBMM Bütçe Karma Komisyonu'nda 264 milyar 814 milyon TL. olarak kabul edildi.
1978 yılında,
Milli Savunma Bakanı Hasan Esat Işık, "ordu içinde kontr-gerilla yoktur" dedi
1998 yılında,
ABD ile Irak arasında başlayan ikinci Körfez krizi giderek tırmandı. Türkiye arabulucu olmayı kabul etti ve Dışişleri Bakanı İsmail Cem'i Bağdat'a gönderme kararı verildi.

Haberi YazdırYazdır Haberi YollaYolla | Arşive Ekle Türkiye <Son Dakika!> 

Cezaevlerinde açık görüş yarın başlıyor

02/02/2004 (1124 kişi okudu)

Tutuklu ve hükümlüler, Kurban Bayramı dolayısıyla yakınlarıyla açık görüş yapacak. Buna göre, Bayrampaşa Kapalı Cezaevi'nde kalan hükümlü ve tutuklular için yarın ve 4-5-6-7-8 Şubat tarihlerinde açık görüş gerçekleştirilecek. Açık görüş; Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bakırköy-Metris, Bakırköy Kadın ve Çocuk, Bayrampaşa H Tipi, Bursa E Tipi, Gaziantep E Tipi, İzmir-Buca, Kartal, Kayseri, Konya, Mersin, Muğla ve Ümraniye E Tipi Kapalı cezaevlerinde kalan hükümlü ve tutuklular için yarın ve 4-5-6-7 Şubat'ta yapılacak. Diğer bütün ceza infaz kurumlarında kalan hükümlü ve tutuklular ise 4-7 Şubat tarihleri arasında 4 gün açık görüş yapacak.
Sayıları ve konumları değerlendirilmek suretiyle, adli suçlardan hükümlü ve tutuklular ile Terörle Mücadele Yasası ve Çıkar Amaçlı Suç Örgütleriyle Mücadele Yasası'na muhalefetten hükümlü ve tutuklular için ayrı gruplar oluşturulup, her grubun görüş günleri ve saatleri cumhuriyet başsavcılıkları ile cezaevi idareleri tarafından tespit edilecek. Bu grupların, aynı zamanda ve aynı görüş mahallinde birlikte bulundurulmaması sağlanacak. Kınama cezası dışında disiplin cezası alan ve cezaları kaldırılmayan hükümlü ve tutuklular, açık görüşten yararlandırılmayacak.
Hükümlü ve tutuklular, belgelendirilmek suretiyle sadece ana, baba, kardeş, eş ve çocuklarıyla görüştürülecek. Hükümlü ve tutukluların eşi olduğunu belirten kişilerden, resmi nikahlı eş olduklarına ilişkin belge istenecek. Ancak; ana, baba, eş, kardeş ve çocuğu olmayan hükümlü ve tutukluların, üçüncü dereceye kadar olan akrabaları, büyükbabası, büyükannesi ve torunlarından en çok üç kişiyle, önceden haber verilmesi ve belgelendirilmesi kaydıyla, cumhuriyet başsavcısının izniyle görüşme yapmaları sağlanacak. Belirtilen gün ve saatler dışında görüş yaptırılmayacak; bir defa görüş yapan hükümlü ve tutuklularla ziyaretçilere, ikinci defa izin verilmeyecek.
Açık görüşler, görüş süresi bir saatten az olmamak kaydıyla 09.00-17.00 saatleri arasında yaptırılacak. Normal haftalık ziyaretler ile aylık eş, çocuk, anne ve baba ziyaretleri açık görüş için belirtilen ziyaret günleri ile art arda gelmesi durumunda, bu ziyaretler açık görüşten iki gün sonra yaptırılacak.

GAZETECİLERE İZİN YOK

Açık görüş nedeniyle ziyarete gelecek olan hükümlü ve tutuklu yakınlarına, işyurdu bütçesinden harcama yapılarak 'günün anlam ve önemine yaraşır' şekilde şeker ve kolonya ikramında bulunulacak. Kamuoyunda 'yanlış anlaşılma, tartışma ve polemiklere neden olduğundan' gazetecilerin açık görüşü izlemelerine izin verilmeyecek.


Şu ana kadar değerlendirmeye katılan 4 üyemizin puan ortalamasını yanda görebilirsiniz. Puan verme işleminden yalnızca üyelerimiz faydalanabilir.
puan
8
Türkiye sayfasındaki diğer haberler

 Sıcak Haber

 • 17:00:00 - Balıkesir'de soba faciası: 3 ölü
 • 16:30:00 - Kaide operasyonunda 46. tutuklama
 • 16:20:00 - Halkalı'da korkunç cinayet
 • 13:15:00 - Patrik Mutafyan İstanbul'a getirildi
 • 10:30:00 - İstanbul'un yoksulluk profili
 • 10:00:00 - Çanakkale'de 500 belde ve köy karanlıkta
 • 01:00:00 - Patrik Mutafyan trafik kazası geçirdi
 • 01:00:00 - Kurban pazarında kavga: 1 ölü, 6 yaralı
 • ÖZLÜ SÖZ #226
  "- Ablamın kızı nişanlandı, küs olduğum için beni çağırmadılar. Şimdi damatla beni tanıştırmak istiyorlar, ne yapayım?
  - Kınalı Kar'ın müziğini telefonuma gönderin."
  Alo 184 Sağlık Danışma Hattı'na gelen telefonlardan...

  Haber Arama
  Site içinde aradığınız habere ait anahtar kelimeleri aşağıya yazıp 'Ara' düğmesine basınız.

  Künye | Reklam Tarifesi | İletişim Sayfası | Eski Sayılar | Sıkça Sorulan Sorular | Kampanya Sözleşmesi | XML özetleri

  © Radikal internet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Doğan Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.