Radikal-çevrimiçi / Yaşam / Erdoğan'ın kızı evlendi
Radikal-çevrimiçi
<  İ N T E R N E T  B A S K I S I  >  11 Temmuz 2004 
 Kodunuz: Şifreniz: (Üye olmak istiyorum) 

 Bugünkü Radikal
 Ana Sayfa
 Sıcak Haber
 Yazarlar
 Yaşam
 Türkiye
 Politika
 Yorum
 Dış Haberler
 Ekonomi
 Spor
 Kültür/Sanat
 Haber Listesi
 Sanal Alem
 Radikal2
 Cumartesi
 Kitap

En aktif üyeler

Günün Sözü
Günün doğma saati, neşe ve umudun başlangıcıdır.
Ahmet Haşim
Tarihte Bugün
Takvimler 11 temmuz tarihini gösterdiği zaman...

1941 yılında,
İstanbul'da un ve şeker sıkıntısı nedeniyle pasta çörek ve benzeri yiyecek maddelerinin yapımı ve satışı yasaklandı.
1970 yılında,
Tofaş Oto Ticaret Şirketi kuruldu.

Haberi YazdırYazdır Haberi YollaYolla | Arşive Ekle Yaşam <Son Dakika!> 

Erdoğan'ın kızı evlendi

11/07/2004 (7720 kişi okudu)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Esra ile Berat Albayrak evlendi. İstanbul'da yapılan nikah törenine çok sayıda yerli ve yabancı davetli katıldı.
Nikah töreninin gerçekleştirildiği Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'na ulaşan yollar NATO Zirvesi sırasında kullanılan bariyerlerle kapatıldı. Bölgede güvenliği sağlamak amacıyla 3 bini aşkın polis görev yaparken 50'ye yakın keskin nişancı da hakim noktalarda nöbet tuttu. Bir polis helikopteri de havadan bölgeyi denetledi. Kongre ve Sergi Sarayı yakınında GSM şebekelerini engelleyici sistem kullanıldı.
Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte saat 15:30'da Üsküdar'daki konutundan çıkarak nikah töreninin yapılacağı Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'na hareket etti. Erdoğan ve eşi, saat 15:45 sıralarında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonu'nun arka kapısından giriş yaptı. Davetliler ise salona saat 14:30'dan itibaren alınmaya başlandı. Rumeli Salonu'na bakan cadde ile üst kısımdaki Harbiye girişi trafiğe kapatılırken davetliler Nişantaşı, Harbiye ve salon girişinde üst araması yapıldıktan sonra içeri alındı. Nikaha katılmak için gelen Nil Demirkazık, basın mensuplarının sorusu üzerine davetiyeyi bir gazeteden temin ettiğini kaydederek geline, maddi değeri yüksek antika bir armudiye (armut biçiminde nazarlık olarak takılan altın) hediye edeceğini söyledi.

Aile fotoğrafı
Basın mensupları nikah törenine gelen davetlileri Rumeli Salonu'nun karşısında oluşturulan platformdan takip etti. Nikah töreninin fotoğrafları Başbakan Erdoğan'ın iki özel fotoğrafçısı, görüntüleri de özel bir şirket tarafından çekildi. Bu arada Rumeli Salonu'nun arka giriş kısmında ilk önce aile fotoğrafı çekildi. Fotoğrafta gelin Esra Erdoğan, damat Berat Albayrak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye, Bilal ve Reyyan Erdoğan çifti, oğlu Ahmet Burak Erdoğan, damadın babası Sadık Albayrak ve annesi Kıymet Albayrak ile diğer aile üyeleri yer aldı. Görüntü alınmasının ardından basın mensupları polis eşliğinde Rumeli Salonu'nun arka girişine götürüldü. Gelin Esra Erdoğan ve damat Berat Albayrak, burada ilk önce foto muhabirlerine, daha sonra da kameramanlara poz verdi. Genç çift poz verirken basın mensuplarının isteği üzerine el salladı. Bu sırada bir gazetecinin, "Çok kısa duygularınızı alabilir miyiz?" sorusunu ise Esra Erdoğan ve Berat Albayrak gülerek yanıtsız bıraktı. Nikah törenini, üçü Yunanistan'dan olmak üzere çok sayıda gazeteci takip etti.

Çocuk Vakfı'na bağış
Öte yandan Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin, nikahın davetiyelerinde 'vakfa bağışta bulunulması' çağrısı dolayısıyla şu ana kadar 17 milyar 810 milyon liralık bağış yapıldığını belirterek, rakamın önemli olmadığını ve genç çiftin çocukları düşünmesinin bile kendilerini duygulandırdığını söyledi. Şirin bu nedenle genç çifte ünlü ressam Osman Kehri'nin İstanbul'u konu alan bir tablosunu düğün hediyesi olarak vereceklerini bildirdi.


Şu ana kadar değerlendirmeye katılan 25 üyemizin puan ortalamasını yanda görebilirsiniz. Puan verme işleminden yalnızca üyelerimiz faydalanabilir.
puan
6
Yaşam sayfasındaki diğer haberler

 Sıcak Haber

 • 17:03:00 - Hava sıcaklıkları azalacak
 • 16:26:00 - Hac ön kayıtları başlıyor
 • 16:19:00 - Bandırma Feribotu'nun seferleri iptal
 • ÖZLÜ SÖZ #207
  "Tarkan, yeni albümü için imajını da değiştirmişti. Kestirdiği saçlarının ucuna jöle sürmüştü." (Harika Pazar)"
  Tarkan'ın saç uçlarındaki "jöle" kazara saç boyası olmasın?

  Haber Arama
  Site içinde aradığınız habere ait anahtar kelimeleri aşağıya yazıp 'Ara' düğmesine basınız.

  Künye | Reklam Tarifesi | İletişim Sayfası | Eski Sayılar | Sıkça Sorulan Sorular | Kampanya Sözleşmesi | XML özetleri

  © Radikal internet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Doğan Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.