Radikal-çevrimiçi / Türkiye / 'Afişte' cinsellik
Radikal-çevrimiçi
<  İ N T E R N E T  B A S K I S I  >  11 Ağustos 2004 
 Kodunuz: Şifreniz: (Üye olmak istiyorum) 

 Bugünkü Radikal
 Ana Sayfa
 Sıcak Haber
 Yazarlar
 Yaşam
 Türkiye
 Politika
 Yorum
 Dış Haberler
 Ekonomi
 Spor
 Kültür/Sanat
 Haber Listesi
 Sanal Alem
 Radikal2
 Cumartesi
 Kitap

En aktif üyeler

Günün Sözü
İnsanların elinden hayalleri alınacak olursa, başka ne zevkleri kalır?
Foostenelle
Tarihte Bugün
Takvimler 11 ağustos tarihini gösterdiği zaman...

1914 yılında,
Alman Goeben (Yavuz) ve Breslau (Midilli) zırhlıları Türk sularına sığındı.
1967 yılında,
İstanbul Radyosu'nda 25 ses ve saz sanatçısı boykot yaptı.

Haberi YazdırYazdır Haberi YollaYolla | Arşive Ekle Türkiye 

Mine G. Kırıkkanat 'Afişte' cinsellik

Mine G. Kırıkkanat

11/08/2004 (5758 kişi okudu)

Bir mektup aldım, 'okur' mektubu demeye dilim varmıyor, çünkü yazanın neresiyle okuduğu belirsiz ama hangi uzvuyla düşünüp yazdığı
apaçık. Mektubun kime gönderildiği ise tam bir muamma! Tavşanlı'dan postalanmış, zarfı bana yazılmış, içeriği Hürriyet gazetesi yazarı Bekir Coşkun'a. 'Ankara yolu eston bitişiği Eskişehir' diye bir adres var mıdır, bilmem. Fakat dört ayağının iki (kıllı) parmağı daktiloda 'mastır' yapmaya yarayan İ.H. Yarar imzalı bir yaratık olduğu kesin. Hayal meyal hatırlıyorum, arada bir bana da yazar. Daha doğrusu 'azar'. Demek ki çokeşli mektuplaşmayı seviyor. Ya dışarıkla içeriği karıştırmış ya da Bekir deyince Mine, Mine deyince Bekir düşüyor eksik aklına. Doğrusu onurlandım, çok beğenir ve sayarım Bekir Coşkun'u. Bir mektupta buluştuk, Pako kadar soylu olmasa bile biz de bir dört ayaklı sayesinde tanıştık, artık ortak bir yaratığımız var. Yaratık, metroseksüel terbiyesi verilmediğinden obsesifseksüel olmuş ama ne yazar. Hele coşunca.
Bekir Coşkun'un, 'Özgür kadın çağdaşlıktır. Çünkü özgür kadının doğurup büyüttüğü çocuklar gericiye asla ümmet olmazlar. Ne dergâhlara müşteri çıkar özgür kadının yetiştirdiği çocuklardan, ne tarikatlara mürit ne de gericiye oy verecek saflar...' ifadesine de böyle coşmuş, bakın 'özgür kadın' üstüne neler çağlamış:
'Bekir, senin özgür ve çağdaş anaların yüzde 80'i bak nasıl çocuk yetiştirir: M. Ali Erbil gibi rezillerin yatağına o... yetiştirir. Lailalara ve diskoteklere tele kız yetiştirir. Satanistlere, Muon tarikatına ve misyonerlere ümmet yetiştirir. Piyasaya bol bol homoseksüel yetiştirir. Daha evvelki hükümetler zamanında tirilyonlar ve katrilyonlar vuran hırsızların kendilerine ve şımarık piçlerinin garsonyerlerine kahbe yetiştirir. Bazı televizyon yani rezil televizyon ekranlarına GENEL EV kadınınıda utandıracak o... yetiştirir. Sosyete partilerine asri çağdaş kahbe yetiştirir. Toplu seks partisi düzenleyen pez.....e AFİŞTE (aşifte demek istiyor) yetiştirir. Yerli aletleri beyenmeyip ta fransalara kabuklu alet aramaya giden din düşmanı mineler yetiştirir. İnşallah bu anadolunun saliha kadınları siz istemeseniz de bundan sonra daha çook Fatihler, Yavuzlar, Kanuniler Recepler Güller ve Arınçlar yetiştirecektir bundan hiç şüpheniz olmasın. Biz artık sizlerin domuzdanda rezil geni bozuk kimseler olduğunuzu biliyoruz. Sizin böyle rezil yazılarınız ancak yukarıda saydığım özgür ve çağdaş yetiştiricileri memnun ve mesrur eder bekir efendi!"
Gördüğünüz gibi İ.H. rumuzlu Yarar'ın tüm referansları cinsel. Muhalefet etmek istediği görüşte hiçbir cinsellik olmamasına karşın, biricik eleştiri paydası seks; hele özgür ve kadın sözcükleri yan yana geldiğinde iyice zıvanadan çıkıyor, aklı orasına kilitleniyor, eli müstehcen argodan başka bir ifadeye varmıyor. Mahlukun, malum uzvuyla bir sorunu olduğu belli. Ayrıca, 'genelevi kadını' yerine 'genel ev kadını' diye düşünüp yazması, hastalıklı kafasında kadının geneliyle, özelini karıştırdığına, daha doğrusu karıştırmak istediğine dair önemli bir ipucu. 'Aşifte' sözcüğünü de 'afişte' olarak kullanması, baldır bacak magaziniyle hayli meşguliyetini ele veren, anlamlı bir lapsüs...
Sizin anlayacağınız, uzanamadığı ya da yiyemediği ciğere, yani kadına 'pis' diyen, kedi demeye dilim varmaz, mart azgınlarıyla karşı karşıyayız, sayın seyirciler. Üstelik kronik mart sendromu çekiyorlar. Erkekliklerine güvenmediklerinden kadını kapatıyor, yasaklıyor; güvensizlikleri ve eksiklikleri bilinmesin diye kadınların özgürleşmesinden, bilinçlenmesinden ürküyorlar. Ve bunlardan bir-iki değil, milyonlarca var.
Marios Hakas, 1970 yılında, "Sosyalizm başaramadı, bizi yalnızca cinsellik kurtarabilir," diye yazmıştı. Haklıymış. Cinselliğe yasaklı kafalar, ne sosyal özgürlüğe basar, ne siyasal, ne de düşünsel. İster İslamizm deyin, ister sosyalizm 'kadın namusu'nda kilitlenir, sağcısı da, solcusu da fanatikleşir.Şu ana kadar değerlendirmeye katılan 307 üyemizin puan ortalamasını yanda görebilirsiniz. Puan verme işleminden yalnızca üyelerimiz faydalanabilir.
puan
5
Türkiye sayfasındaki diğer haberler

 Sıcak Haber

 • 21:56:00 - Kimlikleri belirlenen ölü ve yaralılar açıklandı
 • 19:00:00 - Elazığ'da deprem: Bir ölü
 • 18:19:00 - Sel üç can aldı
 • 18:12:00 - Bayram için yapılan itiraza ret
 • 17:59:00 - Sendika: Sinyalizasyon hatası
 • 17:29:00 - İki yolcu treni çarpıştı: Dört ölü
 • 15:59:00 - Yük treni raydan çıktı
 • 15:39:00 - Çaycuma'da hortum: 11 yaralı
 • 12:13:00 - İlçin ifade verdi
 • ÖZLÜ SÖZ #427
  "Cuma günü oğlum oldu... Adı Arda... Üç günlük bebeğim. Dün hastaneden çıktık ve Arda evine kavuştu. Arda'yla eşimi eve bırakıp, koşarak Sabiha Gökçen Havaalanı'na gittim. Fenerbahçe'yi karşılamak üzere... Üç saat bekledim, ama olmadı... Göremedim onları, o kadar kalabalıktı ki... Çıktım ve yine koşarak eve döndüm. Hayatımın en mutlu hafta sonlarından biriydi. Oğlum oldu, Fenerbahçe şampiyon oldu!"
  Gani Müjde, Birgün gazetesine bir gününü anlatmış.
  Ne günmüş ama! (Bu arada tebrikler.)


  Haber Arama
  Site içinde aradığınız habere ait anahtar kelimeleri aşağıya yazıp 'Ara' düğmesine basınız.

  Künye | Reklam Tarifesi | İletişim Sayfası | Eski Sayılar | Sıkça Sorulan Sorular | Kampanya Sözleşmesi | XML özetleri

  © Radikal internet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Doğan Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.