Radikal-çevrimiçi / Ekonomi / Şans oyununa vergi zammı
Radikal-çevrimiçi
<  İ N T E R N E T  B A S K I S I  >  1 Ocak 2005 
 Kodunuz: Şifreniz: (Üye olmak istiyorum) 

 Bugünkü Radikal
 Ana Sayfa
 Yazarlar
 Yaşam
 Türkiye
 Politika
 Yorum
 Dış Haberler
 Ekonomi
 Spor
 Kültür/Sanat
 Haber Listesi
 Sanal Alem
 Radikal2
 Cumartesi
 Kitap

En aktif üyeler

Günün Sözü
Zamanın kaybolduğunun bilenler, en çok üzüntü duyanlardır.
Dante
Tarihte Bugün
Takvimler 01 ocak tarihini gösterdiği zaman...

1925 yılında,
Türkiye Lozan Antlaşması'nın ilgili hükmü uyarınca 'gümrük vergisi' uygulamasına başladı.
1926 yılında,
Gece yarısından itibaren uluslararası takvim ve saati kullanmaya başladık.

Haberi YazdırYazdır Haberi YollaYolla | Arşive Ekle Ekonomi 

Şans oyununa vergi zammı

Şans oyununa vergi zammı
2004'te yeni trilyonerler yaratan Sayısal Loto'nun kupon fiyatı yüzde 42.9 artırılarak 50 yeni kuruş oldu.
Hükümetin şans oyunlarından alınan vergiyi yüzde 50 artırması fiyatlara da yansıdı. Sayısal Loto, Şans Topu ve On Numarı'nın kolon fiyatı 50 yeni kuruşa yükseltildi

01/01/2005 (4932 kişi okudu)

RADİKAL - ANKARA - Yeni yılda şans oyunları vergisinin yüzde 50 artırılmasıyla birlikte şans oyunları da zamlandı. Hükümet, at yarışı dışındaki şans oyunlarından alınan vergileri yüzde 50 artırdı.
Milli Piyango İdaresi de piyango biletine yüzde 33.3, Sayısal Loto ve Şans Topu'nda kolon bedeline ise yüzde 42.9 zam yaptı. Tam bilet bugünden itibaren 8 YTL, Sayısal Loto ve Şans Topu'nun kolon bedeli ise 50 yeni kuruş oldu.
Yeni düzenlemeyle Spor Toto, SkorToto, Süper Toto gibi oyunlarda her bir kolon için 3 yeni kuruş, Şans Topu, On Numara ve benzeri oyunlarda her kolon için 6 yeni kuruş, Sayısal Loto oyununda her kolon için 12 yeni kuruş vergi alınacak. Vergilerin artırılması şans oyunlarının fiyatına da yansıdı.

Tam bilet 8 YTL olacak
Buna göre, normal piyango çekilişlerinde tam bilet 8, yarım bilet fiyatı 4, çeyrek bilet fiyatı ise 3 YTL oldu. Böylece bu yıl 6 milyon liradan satılan tam bilet fiyatı yüzde 33.3'lük arttı. Milli Piyango İdaresi, sayısal oyunlardaki kolon ücretlerini de yeniden belirledi. Sayısal Loto'da 2004 yılında kolon başına 350 bin lira alınıyordu. Yeni düzenlemeyle, Sayısal Loto'da kolon bedeli yüzde 42.9 artırılarak, 50 yeni kuruşa çıkarıldı. Yeni kolon bedelleri 2 Ocak'tan itibaren uygulanmaya başlanacak.
On Numara'da 300 bin lira olan tutar, yüzde 66.7 artırılarak, 50 yeni kuruşa çıktı. Şans Topu'nda da 350 bin liralık kolon bedeli, yüzde 42.9 artırılarak, 50 yeni kuruş oldu.


Şu ana kadar değerlendirmeye katılan 1 üyemizin puan ortalamasını yanda görebilirsiniz. Puan verme işleminden yalnızca üyelerimiz faydalanabilir.
puan
9
Ekonomi sayfasındaki diğer haberler
ÖZLÜ SÖZ #436
"Demet Şener: Yani parmağıma zarar gelse 7.5 milyar.
Sedef Orman (Derimod Yönetim Kurulu Üyesi): Asıl biz şundan endişe ediyoruz: İbrahim'in (Kutluay) ayakları 47 numaraymış. Demet'in ayağına basarsa mahvoluruz. "
Demet şener' in ayak takıntısı bitmiyor

Haber Arama
Site içinde aradığınız habere ait anahtar kelimeleri aşağıya yazıp 'Ara' düğmesine basınız.

Künye | Reklam Tarifesi | İletişim Sayfası | Eski Sayılar | Sıkça Sorulan Sorular | Kampanya Sözleşmesi | XML özetleri

© Radikal internet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Doğan Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.