Radikal-çevrimiçi / Ekonomi / Demir Sabancı hisselerini sattı
Radikal-çevrimiçi
<  İ N T E R N E T  B A S K I S I  >  5 Şubat 2005 
 Kodunuz: Şifreniz: (Üye olmak istiyorum) 

 Bugünkü Radikal
 Ana Sayfa
 Sıcak Haber
 Yazarlar
 Yaşam
 Türkiye
 Politika
 Yorum
 Dış Haberler
 Ekonomi
 Spor
 Kültür/Sanat
 Haber Listesi
 Sanal Alem
 Radikal2
 Cumartesi
 Kitap

En aktif üyeler

Günün Sözü
Sağlıklı olmak, hayat kavgasında başarının birinci şartıdır.
Ahmet Mithat
Tarihte Bugün
Takvimler 05 şubat tarihini gösterdiği zaman...

1951 yılında,
Türkiye ile İsrail arasında 'Hava Ulaştırma Antlaşması' imzalandı.

Haberi YazdırYazdır Haberi YollaYolla | Arşive Ekle Ekonomi 

Demir Sabancı hisselerini sattı

Demir Sabancı hisselerini sattı
Demir Sabancı'nın yaklaşık bir aydır süren hisse satışı sonucunda Sabancı Holding'te hiç payı kalmadı.
Demir Sabancı dün Sabancı Holding'deki 59.8 milyon adet hissesini 252.3 milyon dolara uluslararası fonlara sattı

05/02/2005 (2212 kişi okudu)

RADİKAL - İSTANBUL - Sabancı Grubu'ndaki görevlerinden geçen yıl ayrılan ve kendisine ait Sabancı Holding hisselerini satacağını açıklayan Demir Sabancı dün satış operasyonunu tamamladı. Edinilen bilgiye göre sahip olduğu hisselerin bir bölümünü geçen ay Avusturya bankası Bank Austria Creditanstalt'a satan Demir Sabancı dün de kalan 59 milyon 800 bin lot (59 milyon 800 bin adet) Sabancı Holding hissesini ortalama 5.55 YTL'den İMKB'de özel emirle sattı.
Demir Sabancı dünkü satıştan yaklaşık 331 milyon 890 bin YTL (yaklaşık 252 milyon 387 bin dolar) kazandı ve Sabancı Holding'e ait tüm hisseleri elinden çıkarmış oldu. Demir Sabancı'nın geçen ay Bank Austria Creditanstalt'a yaptığı satıştan da yaklaşık 86 milyon YTL (yaklaşık 66 milyon dolar) elde ettiği öğrenildi. Demir Sabancı, mülkiyetindeki tüm Sabancı Holding hisselerinin satışından bir ay içinde yaklaşık 318.3 milyon dolar gelir elde etti.

Hisseleri ünlü fonlar aldı
Demir Sabancı bu satışla İMKB'de bir günde en çok işlem yapan yatırımcı oldu. Sabancı'ya ait hisseleri, ağırlıkla dünyanın önemli finans merkezlerindeki yabancı yatırım fonları satın aldı. Sabancı kardeşlerden suikasta kurban giden Özdemir Sabancı'nın oğlu olan Demir Sabancı 2004 Ağustos ayında görev paylaşımında aile fertleriyle arasında çıkan uyuşmazlık üzerine istifa edip ayrılmıştı.


Şu ana kadar değerlendirmeye katılan 1 üyemizin puan ortalamasını yanda görebilirsiniz. Puan verme işleminden yalnızca üyelerimiz faydalanabilir.
puan
1
Ekonomi sayfasındaki diğer haberler

 Sıcak Haber

 • 12:00:00 - 'Mortgage'e erteleme
 • ÖZLÜ SÖZ #299
  "Bu film, bizimki gibi insani ve gerçekçi değil. Ben cesaretimle, çalışmamla dünyayı kurtarmıştım. Altı sene karate çalıştım. Bale estetiğiyle karate yaptım ve dünyayı kurtardım.... Ben bir gecede 20 düşman dekorunu kendi ellerimle yapardım, sabah uyanır hepsini birden öldürürdüm. Dünyayı Neo değil, ben kurtardım.
  ...İki atın arasında dört nala giderken, iki at birden tepe
  takla olduğu an, onların altından çıkıp öteki daha kalkmadan üstüne binip gidebiliyor mu Matrix'in kahramanı? On tane at son sürat üzerine geliyor, yirmi metreden üzerlerine atlayıp yedi-sekiz atla beraber düşmanı devirebiliyor mu? Bu insanı cesaret var mı? Nerede benim bir Köroğlum, nerede Matrix'in kahramanı?"
  Yerimiz olsa devamını da alacağız fakat şartlar elvermiyor. Cüneyt Arkın, bir dolmuş, bir dolmuş, ortaya unutulmayacak vecizeler çıkmış.

  Haber Arama
  Site içinde aradığınız habere ait anahtar kelimeleri aşağıya yazıp 'Ara' düğmesine basınız.

  Künye | Reklam Tarifesi | İletişim Sayfası | Eski Sayılar | Sıkça Sorulan Sorular | Kampanya Sözleşmesi | XML özetleri

  © Radikal internet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Doğan Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.