Radikal-çevrimiçi / Ekonomi / Kredi kartı limiti gelire göre
Radikal-çevrimiçi
<  İ N T E R N E T  B A S K I S I  >  18 Şubat 2005 
 Kodunuz: Şifreniz: (Üye olmak istiyorum) 

 Bugünkü Radikal
 Ana Sayfa
 Sıcak Haber
 Yazarlar
 Yaşam
 Türkiye
 Politika
 Yorum
 Dış Haberler
 Ekonomi
 Spor
 Kültür/Sanat
 Haber Listesi
 Sanal Alem
 Radikal2
 Cumartesi
 Kitap

En aktif üyeler

Günün Sözü
İnsanlık var oldukça gerçeği aramak bitmeyecektir.
Laurence Sterne
Tarihte Bugün
Takvimler 18 şubat tarihini gösterdiği zaman...

1952 yılında,
Türkiye, NATO’ya resmen katıldı.
1992 yılında,
Gazeteci Halit Güngen Diyarbakır'da öldürüldü.

Haberi YazdırYazdır Haberi YollaYolla | Arşive Ekle Ekonomi 

Kredi kartı limiti gelire göre

18/02/2005 (2596 kişi okudu)

RADİKAL - ANKARA - Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi kartları ile ilgili yasa taslağı üzerindeki çalışmalarını tamamladı. Kredi kartlarına gelirle bağlantılı limit getiriliyor. Edinilen bilgiye göre, Kredi Kartları ile ilgili yasa taslağı, pazartesi günü Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'e sunulacak ve kamuoyunda da tartışmaya açılacak.
Yaklaşık 50 maddeden oluşan kredi kartlarıyla ilgili yasa tasarısında, kredi kartlarına kişilerin ödeme güçlerine göre bir sınırlama getirilmesi öngörülüyor. Kişinin elde ettiği gelire göre belirlenecek olan bu limit, istenilirse tek bankadan bir kredi kartı, istenirse birkaç bankadan kredi kartı alınarak kullanılacak ama çok kredi kartı verilse de belirlenen limit kesinlikle aşılamayacak. Örneğin, kredi kartı limiti 5 bin YTL olarak belirlenen bir kişi, isterse bunu bir bankadan tek kredi kartı ile alabilecek, isterse bu limiti ayrı ayrı bankaların kredi kartlarına bölebilecek. Hazırlanan taslağın, kredi kartlarına taksitle ödeme imkânı ile ilgili herhangi bir düzenleme içermediği belirtildi.


Şu ana kadar değerlendirmeye katılan 3 üyemizin puan ortalamasını yanda görebilirsiniz. Puan verme işleminden yalnızca üyelerimiz faydalanabilir.
puan
8
Ekonomi sayfasındaki diğer haberler

 Sıcak Haber

 • 17:30:00 - Serbest piyasada dolar 1.3100 YTL
 • 17:15:00 - Benzinin rafineri çıkış fiyatına zam
 • ÖZLÜ SÖZ #264
  "Üç yıldır yurtdışındaydım.
  Bir yıl Los Angeles'ta kaldım. Sinema oyunculuğu ve modellik yaptım. Discovery Channel'a bir belgesel çektim. Oscar'a aday gösterilen Tom Sizemore benim erkek arkadaşımdı. Oliver Stone'la çok iyi arkadaş olduk. En son Halle Berry'nin menajeri benimle çalışmak istedi. Anlaşmayı tam imzalıyordum ki bir İngiliz'e aşık oldum, evlenme teklif edince Londra'ya gittim. Tiyatroda oyun sergiledim, festivallere katıldım..."
  Maşallah, maşallah... Eski manken, yeni "bir koltukta 33 karpuzcu" Didem Erol, tüm bu başarılarının ardından ne yapmış dersiniz? Hayır Oscar'a aday olmamış; Türkiye'ye dönmüş, buradaki teklifleri değerlendiriyormuş. Hay aksi...

  Haber Arama
  Site içinde aradığınız habere ait anahtar kelimeleri aşağıya yazıp 'Ara' düğmesine basınız.

  Künye | Reklam Tarifesi | İletişim Sayfası | Eski Sayılar | Sıkça Sorulan Sorular | Kampanya Sözleşmesi | XML özetleri

  © Radikal internet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Doğan Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.