Radikal-çevrimiçi / Spor / Siyahla beyaz ortak olmuş
Radikal-çevrimiçi
<  İ N T E R N E T  B A S K I S I  >  9 Mayıs 2005 
 Kodunuz: Şifreniz: (Üye olmak istiyorum) 

 Bugünkü Radikal
 Ana Sayfa
 Sıcak Haber
 Yazarlar
 Yaşam
 Türkiye
 Politika
 Yorum
 Dış Haberler
 Ekonomi
 Spor
 Kültür/Sanat
 Haber Listesi
 Sanal Alem
 Radikal2
 Cumartesi
 Kitap

En aktif üyeler

Günün Sözü
"Her dostun ölümü kayıptır; ama bu sevgiden kayıp anlamına gelmez; sevgi ölümle eksilmez, artar, büyür, yoğunlaşır, sıcaklaşır."
İlhan SELÇUK
Tarihte Bugün
Takvimler 09 mayıs tarihini gösterdiği zaman...

2000 yılında,
İstanbul DGM'de, Susurluk sanıkları ve Çakıcı aynı gün yargılandı.

Haberi YazdırYazdır Haberi YollaYolla | Arşive Ekle Spor 

Asena Özkan Siyahla beyaz ortak olmuş

Asena Özkan

09/05/2005 (1339 kişi okudu)

Kartal'ın aşkı böyle doğmuş. Ama kapalıda neler olmuş? İnönü'de bahar bayramı havasındaki atmosfer, kapalı tribünün müdavimlerinin anlayamadığımız nedenlerden kavga etmeleri yersiz bir gerginliği beraberinde getirdi. Samsunspor ile geçen sezon aynı statta oynanan maçta Beşiktaş adına sevimsiz şeyler olmuştu ama bu olayın sorumluluğu biraz futbolculara, çokça da Cem Papila'ya aitti. Geçmişi unuttuk geceye bakıyoruz! Maçın başında Serkan'ın şutunu başarıyla çelen Cordoba karşılaşmanın kaderini değiştirdi. Bir sonraki kayda değer pozisyonda ise İbrahim Toraman kaleciliğe soyundu. Gerisinde Okan olduğu için kırmızı karttan kurtuldu. Bu pozisyonun kurtarıcısı yine Cordoba oldu. Serkan'ın penaltısını çıkarmayı başardı.
Son haftalarda Beşiktaş'ın rakipleri Carew'i iki veya üç adamla kontrol etmeye başladılar. Dün gece de Samsunspor, Carew'i durdurmak için iki savunma elemanını görevlendirdi. Buna karşın köşeden gelen ortaya Norveçli futbolcu iyi yükseldi ve kafa vuruşuyla Beşiktaş'ı öne geçirdi. Siyah-Beyazlı takım beklenen pres dolu, takım içinde yardımlaşmayı önplana çıkaran futbolunu sergileyemedi. Tümer dağıtıcılık görevini yapamadığı gibi ileri ucun diğer adamı İbrahim Akın topla çok fazla oynadı.
Oyuna sonrada giren Tayfun Korkut'la Veysel'i de kutlamak gerekli. Birlikte attıkları gol için. Ben bunları niye yazıyorum? Bunları ekrandan nasıl olsa izlersiniz! Kanımca dün gecenin güzellikleri sahadaki futbol değil, futbolcular ve teknik ekipler arasındaki sentetik olmayan dostluk enstantaneleriydi. Örneğin; İbrahim Toraman hafif bir sakatlık geçirmiş,
yerde yatıyor. Geçmişte Beşiktaş kalesini koruyan Samsunspor kalecisi İke, İbrahim'i yerden kaldırıp tedavisi için gelen Beşiktaş'ın doktorunu ve yardımcısını gülerek itiyor. Elbette ki gülüşmeler karşılıklı. Spor bu olsa gerek. Ali Güneş bir pozisyonda yerde, elini uzatıp onu yerden kaldırmaya çalışan Ertuğrul Sağlam.
Ali Güneş anlayamadı olup biteni. Sonra dönüp açıklama yaptı Sağlam'a. Üstüne üstlük dün gece İnönü Stadı'nda küfür yoktu. Futbolcular oyunu hiç çirkinleştirmediler. Genç hakem Özgüç Türkalp de düdüğünü önyargısız çaldı. Anneleri kutlamak gerekli. Küfretmeyen böyle güzel böyle edepli çocuklar yetiştirdikleri için.Şu ana kadar değerlendirmeye katılan 4 üyemizin puan ortalamasını yanda görebilirsiniz. Puan verme işleminden yalnızca üyelerimiz faydalanabilir.
puan
7
Spor sayfasındaki diğer haberler

 Sıcak Haber

 • 14:00:00 - Kupa finalinin hakemi Serdar Tatlı
 • ÖZLÜ SÖZ #247
  "Çok yakışıklıyım. Manken gibiyim. Boyum 1.86. Kaşım gözüm de yerinde."
  Berdan Mardini, Günaydın'a verdiği ropörtajda böyle söylemiş. Ne diyelim? Bu zamanda alçakgönüllü insan bulmak ne mümkün.

  Haber Arama
  Site içinde aradığınız habere ait anahtar kelimeleri aşağıya yazıp 'Ara' düğmesine basınız.

  Künye | Reklam Tarifesi | İletişim Sayfası | Eski Sayılar | Sıkça Sorulan Sorular | Kampanya Sözleşmesi | XML özetleri

  © Radikal internet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Doğan Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.