Radikal-çevrimiçi / Türkiye / 'Senin çocuk işsiz kalsın'
Radikal-çevrimiçi
<  İ N T E R N E T  B A S K I S I  >  27 Mart 2006 
 Kodunuz: Şifreniz: (Üye olmak istiyorum) 

 Bugünkü Radikal
 Ana Sayfa
 Yazarlar
 Yaşam
 Türkiye
 Politika
 Yorum
 Dış Haberler
 Ekonomi
 Spor
 Kültür/Sanat
 Haber Listesi
 Sanal Alem
 Radikal2
 Cumartesi
 Kitap

En aktif üyeler

Günün Sözü
Yalanlar gerçeklerle bağdaşmadığı gibi, genellikle kendi aralarında da çatışırlar.
Daniel Webster
Tarihte Bugün
Takvimler 27 mart tarihini gösterdiği zaman...

1970 yılında,
Gediz'de meydana gelen deprem felaketinde 1087 kişi öldü, binlerce kişi evsiz kaldı.
1979 yılında,
Döviz yokluğundan pist lambası alınamadı. Pilotlar Yeşilköy'e günler boyunca kör iniş yaptılar.

Haberi YazdırYazdır Haberi YollaYolla | Arşive Ekle Türkiye 

'Senin çocuk işsiz kalsın'

'Senin çocuk işsiz kalsın'
AKP Keçiören İlçe Kongresi'ne katılan Başbakan Erdoğan'a kadın üyeler yoğun ilgi gösterdi. Erdoğan, üç yıllık icraatlarını da anlattı. FOTOĞRAF: ALTAN BURGUCU
Vatandaşları azarlamasıyla sık sık gündeme gelen Erdoğan, dün kongrede, bir vatandaşın, "Çocuğum işsiz" tepkisiyle karşılaştı.

27/03/2006 (5722 kişi okudu)

REUTERS - ANKARA - Başbakan Tayyip Erdoğan, dün yapılan AKP Keçiören İlçe Kongresi'ndeki konuşmasında, hükümeti eleştiren muhalefete yanıt verdi. Dış gelişmelere de değinen Erdoğan, şunları söyledi:
Kuşatma ne, açıkla: Ana muhalefet lideri kendi kendine bir şey söylüyor, aslında ben seviniyorum, böyle bir muhalefet lideri var diye. Bizi rahatlatıyor. Çıkmış şimdi de 'Kuşatma yapıyorlar' diyor. Sormak lazım, kuşatma ne? Bu çok çirkin, çok ayıp. 14 milyon oyla iktidara gelmiş bir partiye soru işareti yaratacak kadar siyasi etikten yoksun bir yaklaşım olabilir mi? Biz bu tuzağa düşmeyeceğiz. Baykal böyle dedikçe batağın içinde boğuluyor.
Suyu bulandırmayın: CHP lideri Baykal 'Merkez Bankası'na eski başkan yeniden atanmalı' diyor. Sen aklını kendine sakla. Önce partini yönet, böyle konuşmana gerek yok. (Disipline verilen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin'i kastederek) Belediye başkanları partinin önünde dolaşıyor, gösteri yapıyor. Merkez Bankası Başkanı atama yetkisi hükümetindir. Yasalarda da bellidir. Bunların derdi suyu bulandırmak. Bulanık suda balık avlamak. Artık o suyu bulandıramayacaksınız.

MHP'ye de çattı
AB süreci işliyor: AB sürecini istismar edenler var. Kimse buna kalkışmasın. Hükümet işini biliyor. Süreç tıkır tıkır işliyor. Rehavet yok. Tarama sürecindeyiz. Birinci fasıl bitti. Çalışmalar da devam ediyor. Kimse provoke etmesin. Biz işimizi biliyoruz. 40 yılda yapılmayanı yaptık.
MHP diyor ki, 'Kıbrıs'ı peşkeş çekiyorlar, teröre taviz veriyorlar.' Bu partiye şunu söylüyorum: Siz iktidar olduğunuzda öyle çelişkiler yaşadınız ve ülkeye öyle çelişkiler yaşattınız ki, teröristbaşı bile idamdan kurtuldu. MHP liderinin, teröristbaşının idamdan kurtulma belgesinin altında imzası var. Kimse bize çamur atmasın.
Rum yönetimine mesaj: Annan Planı dışında kimse bizden bir şey beklemesin. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi AB'ye üye oldum diye kendini ağırdan satmasın, Türkiye böyle bir pazarlığa girmez. Siyasi tanımanın ne olduğunu daha önce açıkladık, daha ileri bir adım beklenmesin. Havaalanları, limanların açılması gibi konuda da aynı durum söz konusu. Önce Kuzey Kıbrıs'a uygulanan izolasyon kalkacak, ondan sonra bunları istesinler. İlk muhatapları da KKTC. Önce onlarla oturacaklar, sonra bize gelsinler. Çünkü biz garantörüz.
Fransa'ya taş: Benim polisim bir hata yapıyor, bağırıyorlar. Fransa'daki gösterilerde öğrencileri çiğneyenlere ne yapacaksınız? Benden istiyorsan sen de aynısını uygulayacaksın. Anadilde yayın, eğitim diyeceksin, Türklere bunları vermeyeceksin.
Atina'ya dokundurma: Doğu Trakya' da Türkler dini lider seçemiyor. Yunanistan, 'Ben seçerim' diyor. Ancak Türkiye'deki patriklerini onlar seçiyor. Demek ki biz daha özgürlükçüyüz. Kiliselerine restore izin veriyoruz. Onlar Atina'daki camileri restore etmemize izin vermiyor.

Yine azarladı
Vatandaşları azarlamasıyla sık sık gündeme gelen Erdoğan, dün kongrede, bir vatandaşın, "Çocuğum işsiz" tepkisiyle karşılaştı. Erdoğan, vatandaşa müdahale eden korumalara önce "Bırakın" diye çıkıştı. Vatandaşın yeniden "Çocuğum işsiz" diye bağırması üzerine ise Erdoğan, şöyle tepki gösterdi: "Senin çocuğun da işsiz kalsın. Otur, otur. Bana kişisel sorunlarını getirme, genel sorunları getir. Genel nerede ona bak."
Erdoğan, 11 Şubat'taki Mersin gezisinde, kendisine "Çiftçinin anasını ağlattınız" diye bağıran Mustafa Kemal Öncel'i, "Artislik yapma lan. Ananı da al git" diyerek tepki göstermişti.


Şu ana kadar değerlendirmeye katılan 8 üyemizin puan ortalamasını yanda görebilirsiniz. Puan verme işleminden yalnızca üyelerimiz faydalanabilir.
puan
8
Türkiye sayfasındaki diğer haberler
ÖZLÜ SÖZ #423
"Evet; gerçek bir homofobiğim. Aldatmadığım kız arkadaşım yoktur."
Yunus Günçe "Çok mu çapkınsın?" sorusuna cevap veriyor.

Haber Arama
Site içinde aradığınız habere ait anahtar kelimeleri aşağıya yazıp 'Ara' düğmesine basınız.

Künye | Reklam Tarifesi | İletişim Sayfası | Eski Sayılar | Sıkça Sorulan Sorular | Kampanya Sözleşmesi | XML özetleri

© Radikal internet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Doğan Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.