Radikal-çevrimiçi / Kültür/Sanat / Edebiyat ile tarih ilişkisi inceleniyor
Radikal-çevrimiçi
<  İ N T E R N E T  B A S K I S I  >  11 Mayıs 2006 
 Kodunuz: Şifreniz: (Üye olmak istiyorum) 

 Bugünkü Radikal
 Ana Sayfa
 Yazarlar
 Yaşam
 Türkiye
 Politika
 Yorum
 Dış Haberler
 Ekonomi
 Spor
 Kültür/Sanat
 Haber Listesi
 Sanal Alem
 Radikal2
 Cumartesi
 Kitap

En aktif üyeler

Günün Sözü
Yükselenlere karşı nazik davranın, çünkü onlara düşerlerken yine rastlayacaksınız.
Jimmy Durante
Tarihte Bugün
Takvimler 11 mayıs tarihini gösterdiği zaman...

1953 yılında,
Karayolları Trafik Kanunu kabul edildi.
1960 yılında,
Ereğli Demir Çelik Fabrikaları kuruldu.

Haberi YazdırYazdır Haberi YollaYolla | Arşive Ekle Kültür/Sanat 

Edebiyat ile tarih ilişkisi inceleniyor

Edebiyat ile tarih ilişkisi inceleniyor
Sempozyuma Murat Belge de katılacak.
11/05/2006 (15113 kişi okudu)

İSTANBUL - Edebiyatın tarihle ilişkisi bugün ve yarın Boğaziçi Üniversitesi'nde düzenlenecek bir sempozyumla inceleniyor. Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile Sabancı Üniversitesi Kültürel Çalışmalar Programı'nın düzenlediği sempozyuma Selim İleri, Murat Belge, Jale Parla, A. Ömer Türkeş, Hakan Erdem ve Christoph Neumann gibi isimler katılıyor. Sempozyum, tarihsel romanların yaygınlaştığı ve tarihin kurgusallığı/olgusallığı tartışmalarının revaçta olduğu günümüzde, edebiyatla tarihin etkileşimi konusunda yeni tartışma kanalları açmayı amaçlıyor. Klasik ve modern Türk edebiyatı, karşılaştırmalı edebiyat, kültürel ve sözlü tarih alanlarında 25 araştırmacının katılacağı sempozyum, üniversite dışından dinleyicilere de açık. B.Ü. Rektörlük Konferans Salonu'nda yapılacak olan sempozyum bugün saat 09.30'da başlıyor. Tel: 0212 359 54 00 (Kültür Sanat)


Şu ana kadar değerlendirmeye katılan 2 üyemizin puan ortalamasını yanda görebilirsiniz. Puan verme işleminden yalnızca üyelerimiz faydalanabilir.
puan
8
Kültür/Sanat sayfasındaki diğer haberler
ÖZLÜ SÖZ #489
"Yani bir erkeğin bütün kadınlara bu gözle bakmasını aklım kabul etmiyor. Yani kadın olmadan erkek olmaz... Yani, kadın olmazsa doğmazsın. Hadi diyelim suni yoldan doğdun... Emre'yi tüp bebek olarak kabul edelim. Yani kadın doğurmamış tüpten çıkmış. Yine de dünyaya geldiğinde kadınları tanıdıkça sevecek... Bu kadar insafsız olamayacak... Yani çok insafsız. Bütün kadınlar dırdırcı mı teessüf ederim."
Mehmet Barlas ve Emre Aköz savaşı, Reha Muhtar'ın Ateş Hattı'na da taşındı. Kadın dırdırını tartışan ikiliden Barlas, tüm kadınların dırdırcı olmadığını anlatırken...

Haber Arama
Site içinde aradığınız habere ait anahtar kelimeleri aşağıya yazıp 'Ara' düğmesine basınız.

Künye | Reklam Tarifesi | İletişim Sayfası | Eski Sayılar | Sıkça Sorulan Sorular | Kampanya Sözleşmesi | XML özetleri

© Radikal internet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Doğan Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.