Radikal-çevrimiçi / Türkiye / 'Dayak yeriz' diye almıyorlar
Radikal-çevrimiçi
<  İ N T E R N E T  B A S K I S I  >  22 Ekim 2006 
 Kodunuz: Şifreniz: (Üye olmak istiyorum) 

 Bugünkü Radikal
 Ana Sayfa
 Yazarlar
 Yaşam
 Türkiye
 Politika
 Yorum
 Dış Haberler
 Ekonomi
 Spor
 Kültür/Sanat
 Haber Listesi
 Sanal Alem
 Radikal2
 Cumartesi
 Kitap

En aktif üyeler

Günün Sözü
Gerçek, onu öğrenen için, onu söyleyenden daha yararlıdır.
Blaise Pascal
Tarihte Bugün
Takvimler 22 ekim tarihini gösterdiği zaman...

1853 yılında,
Ermeni Maarif Komisyonu kuruldu.
1975 yılında,
Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Daniş Tunalıgil, büyükelçiliği basan 3 terörist tarafından şehit edildi.

Haberi YazdırYazdır Haberi YollaYolla | Arşive Ekle Türkiye 

'Dayak yeriz' diye almıyorlar

'Dayak yeriz' diye almıyorlar
Kickboks yaptığı için işe alınmadığını iddia eden Nurhayat Hiçyakmazer, 'Sinirli değil duygusalım' diyor. FOTOĞRAF: ESRA ÖRGEN / DHA
22/10/2006 (1371 kişi okudu)

ESRA ÖRGEN (Arşivi)

ADANA - İş görüşmelerinde, beden yapısı nedeniyle sporcu olduğu tahmin edilip ne spor yaptığı sorulan Nurhayat Hiçyakmazer, Kickboks Dünya ve Avrupa Şampiyonu olduğunu söyleyince, kapılar yüzüne kapanıyor.
Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndan 2002 yılında mezun olan 27 yaşındaki Hiçyakmazer, o gün bugündür işsiz. Hiçyakmazer iş bulamamasını, 1992 yılında başladığı kickboks'a bağlıyor. "Benim kickboks'çu olduğumu öğrendiklerinde, 'Bu kız boksör, sinirlenirse bizi döver' diye düşünüyorlar ve iş vermiyorlar" diyen Hiçyakmazer, en son iki ay önce bir ilaç firmasına başvurmuş.

'Sporcular desteklenmiyor'
Ancak bu iş başvurusunun da kabul edilmemesinden yakınan Hiçyakmazer şunları söyledi: "Doktorları dövebileceğim gerekçesiyle işe alınmadım. Boksörüm diye sinirli olduğumu düşünüyorlar, oysa ben ringdeki kadar sert değilim, aksine duygusal bir kişiyim. Türkiye'de futbol dışında spor ve sporcular pek desteklenmiyor. Bunun yanında yaptığımız spor, iş kapılarını da bize kapatma nedeni oluyor."


(Bu haber için henüz hiçbir üyemiz puan vermemiştir)
Türkiye sayfasındaki diğer haberler
ÖZLÜ SÖZ #36
"İnsanların dini ibadet ve davranışlarının her birine bir numara verip, sonunda şu kadar puanı tutturan cennete gider diyerek zarla bir oyun kurmak, dini oyuncak haline getirmektir. Bu bir sapkınlıktır. Kimlerin cennete, kimlerin cehenneme gideceğini yalnı"
Monopoly'nin İslami versiyonu olan, yeşil zarlarla oynanan, piyon ilerleterek "Kuran okuma belgesi", "umre belgesi" ya da"Hac belgesi" alınan ve oyuncuların cennete ulaşması ile sona eren 'Takva Yarışı', Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'ı kızdırdı.

Haber Arama
Site içinde aradığınız habere ait anahtar kelimeleri aşağıya yazıp 'Ara' düğmesine basınız.

Künye | Reklam Tarifesi | İletişim Sayfası | Eski Sayılar | Sıkça Sorulan Sorular | Kampanya Sözleşmesi | XML özetleri

© Radikal internet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Doğan Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.