Radikal-çevrimiçi / Türkiye / Yedi kişi öldü ama hatırlamıyorlar!
Radikal-çevrimiçi
<  İ N T E R N E T  B A S K I S I  >  24 Ekim 2006 
 Kodunuz: Şifreniz: (Üye olmak istiyorum) 

 Bugünkü Radikal
 Ana Sayfa
 Yazarlar
 Yaşam
 Türkiye
 Politika
 Yorum
 Dış Haberler
 Ekonomi
 Spor
 Kültür/Sanat
 Haber Listesi
 Sanal Alem
 Radikal2
 Cumartesi
 Kitap

En aktif üyeler

Günün Sözü
İnsan yaratılıştan iyidir. Kötülüğe yönelişi, dış etkilerdendir.
Lu Wang
Tarihte Bugün
Takvimler 24 ekim tarihini gösterdiği zaman...

1945 yılında,
Birleşmiş Milletler kuruldu.
1966 yılında,
Bülent Ecevit, CHP genel sekreteri seçildi.

Haberi YazdırYazdır Haberi YollaYolla | Arşive Ekle Türkiye 

Yedi kişi öldü ama hatırlamıyorlar!

Yedi kişi öldü ama hatırlamıyorlar!
Mehmet Karahasan ile Yiğit Bekçe (küçük fotoğraf), sorgularında cinayetleri nasıl işlediklerini anlattı. FOTOĞRAF: ALTAN BURGUCU/ AA
Bursa'dan Hatay'a oradan Ankara'ya uzanan hatta iki günde yedi kişiyi öldürmekle suçlanan iki zanlı yakalandı. Sürekli hap ve alkol alan zanlılar cinayetleri tam olarak hatırlamıyor

24/10/2006 (2125 kişi okudu)

ANKARA/BURSA/KOCAELİ/ADANA/MERSİN - 'Bursa-Hatay' hattında cuma akşamından dün gece yarısına kadar seri cinayetler işleyip yedi kişiyi öldüren iki zanlı, dün Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde yakalandı. Suç makinesi zanlılardan birinin cezaevinden 'Rahşan affı'yla çıktığı, diğerinin üç ayrı suçtan arandığı belirtildi.
İki zanlıya silah ve araç sağladığı ileri sürülen C.A.O. da dün Sakarya'nın Hendek ilçesinde gözaltına alındı. Hendek'te jandardmanın olayla ilgili olarak iki kişiyi daha gözaltına alıp sorguladığı öğrenildi.
Polisten edinilen bilgiye göre cinayetten sabıkalı 24 yaşındaki Mehmet Karahasan'la 18 ayrı sabıkası bulunan, ayrıca üç ayrı suçtan da aranan 29 yaşındaki Yiğit Bekçe'nin karıştığı cinayetler silsilesi şöyle gelişti:
ÖLÜM TURU BAŞLIYOR: Karahasan ve Bekçe, Yalova'dan kiraladıkları ilk araç bozulunca Akyazı'da 54 HP 185 plakalı bir araç kiralayıp 20 Ekim gecesi 'ölüm turu'na başladı. 20 Ekim cuma gecesi saat 23.30'da Yalova-Bursa yolu üzerindeki kestaneşekeri mağazasında geceleri çalışan üniversite öğrencisi Hüseyin Çalışkan'ı, pompalı av tüfeğiyle gözüne ateş ederek öldürdüler. Kasadaki 60 YTL'yi alan zanlılar, saat 01.58'de Kemal Can İstasyonu'na geldi. Kamera kayıtlarına göre, bir trafik ekibi istasyona girince zanlılar oradan ayrıldı.
İKİNCİ CİNAYET: İzmit'e geçen zanlılar, D-100 kenarında Can Pişmaniye'ye saat 05.00'te girdi. 10 YTL yevmiyeyle çalışan 21 yaşındaki tezgâhtar Fatih Kılıç'ı yine tüfekle gözüne ateş ederek öldürdüler.
ARAÇLARI TEŞHİS EDİLDİ: Cumartesi öğlen Sakarya'nın Hendek ilçesinde bir akaryakıt istasyonundaki markette görevli 34 yaşındaki Mehmet Çakır'ı pompalı tüfekle başına ateş edip öldüren zanlılar kendilerini gören bir çobanı da yaraladı. Yaralı çoban, katillerin 54 HP 185 plakalı ve sağ kapısında 'Dalgana bak' yazısı bulunan beyaz Şahin marka araçla kaçtığını söyledi.
İSTİKAMET MERSİN: Pazar saat 07.00 sıralarında Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı Tömük beldesine gelen zanlılar 26 yaşındaki marketçi Özcan Köse'yi bıçaklayıp başına piknik tüpüyle vurarak öldürdü. Köse'nin 3 bin YTL ile 80 avrosunu da aldılar.
ARAÇLARI BULUNDU: 54 HP 185 plakalı araç pazar öğleden sonra Hatay yakınlarında bulundu. Bariyerlere çarpan LPG'li otomobilin yandığı belirlendi.
DÖRT YAŞINDA ÇOCUĞU BIRAKTILAR: Zanlılar bu kez Adana'da ortaya çıktı. Durdurdukları otomobilin sürücüsü 40 yaşındaki Bekir Ciritçi'yi silahla tehdit ederek "Mersin'e çek" diyen zanlılar, Ciritçi'nin dört yaşındaki oğlu Yağız'ı Gerdan Köyü'ndeki evine bırakmasına izin verdi. Yola devam eden zanlılar Ciritçi'yi Tarsus'un Çamalan beldesi yakınlarında öldürüp otomobili alarak kaçtılar.
ZİYARETE GELDİ, ÖLDÜRÜLDÜ: Ankara yönüne devam eden zanlılar, pazar 24.00 sıralarında Gölbaşı'ndaki bir akaryakıt istasyonunda durdu. İstasyon kalabalık olduğu için 20 YTL'lik benzin alıp yola devam ettiler. Bir diğer istasyonda pompa görevlisi olan ancak uyumaya giden arkadaşının yerine markete bakan 27 yaşındaki Necati Yücel ve İskenderun'dan misafir gelen arkadaşı 26 yaşındaki Enver Aycık'ı da pompalıyla 12 el ateş ederek öldüren zanlılar, kurbanların para ve yüzüklerini aldılar.
SON DURAK GEREDE: Dün saat 04.00 sıralarında TEM'in Gerede kesiminde güvenlik güçlerinin takibe aldığı zanlılar, Kızılcahamam'a geldiklerinde yakalanacaklarını anlayınca otomobili ateşe verdi. Yaya olarak kaçmaya çalışan iki zanlı yakalandı.
SÜREKLİ HAP ALIYORDUK: İfadelerinde sürekli alkol ve hap aldıklarını anlatan Karahasan ve Bekçe, mekân hatırlamadan cinayet işlediklerini söyledi. Adam vurduklarının farkında olduklarını, ancak nerede olduklarını hatırlamadıklarını belirten zanlılar, önce son cinayetleri işledikleri Gölbaşı'na tatbikat için götürüldü. Jandarma, zanlıların üst aramasında esrar, uyuşturucu hap, pompalı tüfek, ruhsatsız tabanca ve gasp ettikleri üç araca ait ruhsat ve 865 YTL parayla üç cep telefonu ele geçirdi.
HENDEK'TE ÜÇ GÖZALTI: Zanlılara silah ve araç sağladığı ileri sürülen 27 yaşındaki C.A.O. dün 18.30'da Adapazarı Hendek'te gözaltına alındı. Ankara'da yakalanan zanlıların ilk üç cinayet sırasında bu şahsın da yanlarında olduğunu söylediği belirtildi. Bu arada Hendek'te önceki gün, zanlılara, araç kiralamada yardımcı oldukları iddiasıyla iki kişinin daha gözaltına alındığı öğrenildi.
Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner, bayram tatili için geldiği Bolu'da, yedi kişiyi öldüren zanlıların, delillerin birbirine irtibat noktalarının bulunarak yakalandığını söyledi. Aydınar, "Türk polisi olay yeri inceleme ekiplerini dünya seviyesinde yetiştirmiştir" diye konuştu.

'Rahşan affı'yla cezaevinden çıktı
Zanlılardan 24 yaşındaki Mehmet Karahasan, 14 yaşındayken Sakarya'nın Akyazı ilçesinde bıçakla adam öldürmektan cezaevine girdi. 1999 yılında 'Rahşan affı'yla çıktı. 29 yaşındaki Yiğit Bekçe'yse çoğu Gemlik'te olmak üzere hırsızlık, uyuşturucu kaçakçılığı, silahla yaralama, kadın kaçırma, gasp, ruhsatsız silah taşımaktan 18 suçtan sabıkalı. Bekçe, ayrıca çıkar amaçlı suç örgütü kurma, adam yaralama ve Ateşli Silah Yasası'na muhalefetten aranıyordu.
Kontrole takıldılar ama..
20 Ekim'de cinayet serisine başlamadan bir gün önce yolda rutin kontrole takıldığı ama içlerinden biri üç suçtan arandığı halde yola devam ettikleri anlaşıldı.

'Öyle değil böyle öldürülür' yarışı
Bekçe ve Karahasan'ın tanışıklıkları eski değil. İkisi de ortaokul mezunu olan zanlılar, 20 gün önce 'bir arkadaş ortamında' tanışmış. Zanlılar, ilk olarak 19 Ekim'de, Bursa'nın Gemlik ilçesindeki Balıkpazarı'nda daha önce Bekçe'yle birlikte uyuşturucu suçundan cezaevine girdiği belirtilen Melih Süren'i pompalı tüfekle yaraladı.
Uyuşturucu kullanan, vücutlarında jilet izleri bulunan zanlıların, cinayetleri 'amaçsız yere' işlediklerini söylediği de ileri sürüldü. Zanlıların, birbirlerine nazire yapıp, "Öyle işlenmez böyle işlenir" diyerek tetiğe bastığı da iddia edildi. Zanlıların, gasp ettikleri araçları cinayet işledikten sonra 'parmak izi kalmasın' diye yaktıkları ve sürekli yeni araç gasp ettiği öğrenildi.

Zanlının babası da cinayet kurbanı
Zanlılardan Yiğit Bekçe'nin babası Naci Bekçe'nin, Gemlik'te altı yıl önce balıkçı iskelesinde içki yüzünden çıkan tartışmada öldürüldüğü ortaya çıktı. Annesi ve kız kardeşi Yalova'da oturan Bekçe'nin zaman zaman buraya giderek ailesiyle birlikte kaldığı, Gemlik'te yaşayan 74 yaşındaki babaannesi Nebahat Bekçe'yiyse 20 yıldır görmediği belirtildi. Çevresinde dengesiz hareketleriyle tanınan Bekçe, bir süre önce birlikte balığa çıktığı arkadaşı Emrah Çelik'i de cebindeki 60 YTL için bıçakla yaralamış.
(Radikal, dha)


(Bu haber için henüz hiçbir üyemiz puan vermemiştir)
Türkiye sayfasındaki diğer haberler
ÖZLÜ SÖZ #363
"Dünyalı bir kız. Çok keyifli bir kız. Halen kız diyorum bak. Çok da ufak aldım. 14 yaşındaydı. Dedim ki, 'Sakın bana bir şey taşıtma. Biber getir falan yapma. Ben hiçbir akrabamla görüşmem. Senin de akrabaların benim evime gelmesin. Ben akrabaları sevmem, çünkü ben seçmedim. Ben seçtiğim insanla birlikte olurum.' Bir gün eve geldim, baldız var, bacanak var.
'Bunlar ne?' dedim, 'Eee, geldiler ne yapayım,' dedi. 'Eyvah, salatanın limonu yok, alır mısın?' dedi. Ben de 'Alırım,' dedim. Evden çıktım, 15 gün Yalova'da termalde kaldım. Eve 15 gün sonra limonla döndüm. 38 senedir bak bir daha da başıma gelmedi."
Vedat Okyar, Tamer Karadağlı ile Yılmaz Erdoğan'a tüyo veriyor. Bu artık 'özlü söz' de değil, 'özlü anı.'

Haber Arama
Site içinde aradığınız habere ait anahtar kelimeleri aşağıya yazıp 'Ara' düğmesine basınız.

Künye | Reklam Tarifesi | İletişim Sayfası | Eski Sayılar | Sıkça Sorulan Sorular | Kampanya Sözleşmesi | XML özetleri

© Radikal internet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Doğan Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.