Radikal-çevrimiçi / Türkiye / 301 değişikliği an meselesi
Radikal-çevrimiçi
<  İ N T E R N E T  B A S K I S I  >  28 Ocak 2007 
 Kodunuz: Şifreniz: (Üye olmak istiyorum) 

 Bugünkü Radikal
 Ana Sayfa
 Yazarlar
 Yaşam
 Türkiye
 Politika
 Yorum
 Dış Haberler
 Ekonomi
 Spor
 Kültür/Sanat
 Haber Listesi
 Sanal Alem
 Radikal2
 Cumartesi
 Kitap

En aktif üyeler

Günün Sözü
Hiçbir söz yoktur ki, eskiden söylenmemiş olsun.
Terence
Tarihte Bugün
Takvimler 28 ocak tarihini gösterdiği zaman...

1982 yılında,
Türkiye'nin Los Angeles Başkonsolosu Kemal Arıkan öldürüldü.
1881 yılında,
Rus roman ve hikaye yazarı Fyodor Dostoyevski öldü.

Haberi YazdırYazdır Haberi YollaYolla | Arşive Ekle Türkiye 

301 değişikliği an meselesi

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, 301. maddenin değiştirilmesi için sivil toplum kuruluşlarıyla yapılacak çalışmaların canlanacağını söyledi

28/01/2007 (553 kişi okudu)

AA - DAVOS - Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, 'Türklüğe hakaret' suçunu düzenleyen TCK'nın 3001. maddesiyle ilgili değişikliğin her an gündeme gelebileceğini söyledi.
İsviçre'de yapılan Davos zirvesine katılan Gül, Hrant Dink suikastının ardından yeniden gündeme gelen 301. maddenin değiştirilip değiştirilmeyeceği yönündeki soruya şu karşılığı verdi: "Değişiklik her an gündeme gelebilir. Sivil toplum kuruluşlarıyla çalışmalar tahmin ediyorum ki canlanacak. Başbakan da bu konuya çok önem veriyor. Yalnız zannediyorlar ki, Türkiye'de 301'den dolayı insanlar hapiste, bu böyle değil. Bu Türkiye'de reform sürecini gölgelediği için ben o nedenle bunun değişmesini istiyorum. 301'den dolayı içeride olan kişi yok."
Gül, Trabzon'da vali ve emniyet müdürünün görevden alınmasına ilişkin sorular üzerineyse şöyle konuştu: "Trabzon'da doğrular yapılmıştır. Daha önce de Trabzon'da bir cinayet olmuş, gönül isterdi ki daha iyi araştırılsın. Madem burada böyle bir hücreleşme var, üstüne daha iyi gidilsin. Demek ki olmamış ve Bakanımız, Başbakanımız bu kararı almışlar."

'AB'nin kafası karışık'
Bakan Gül, Türkiye-AB ilişkileri de şöyle değerlendirdi: "Türkiye, AB konusundaki ev ödevine ara vermeden devam ediyor. Bizim açımızdan işler rayından çıkmış değil. Ama AB'nin kafası karışık. Hızımızdan korktular ve biraz yavaşlatalım dediler. Ama bulunduğumuz yerde saymayacağız."


Şu ana kadar değerlendirmeye katılan 2 üyemizin puan ortalamasını yanda görebilirsiniz. Puan verme işleminden yalnızca üyelerimiz faydalanabilir.
puan
9
Türkiye sayfasındaki diğer haberler
ÖZLÜ SÖZ #201
"Sosyoloji okuyorum, ikinci yılımı bitirdim. Ama tabii ki sosyolog olmayı düşünmüyorum. Sadece bir konuda ukalalık yapabileyim diye bu bölümü okuyorum. (Berna Öztürk)"
Aferin!

Haber Arama
Site içinde aradığınız habere ait anahtar kelimeleri aşağıya yazıp 'Ara' düğmesine basınız.

Künye | Reklam Tarifesi | İletişim Sayfası | Eski Sayılar | Sıkça Sorulan Sorular | Kampanya Sözleşmesi | XML özetleri

© Radikal internet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Doğan Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.