Radikal-çevrimiçi / Türkiye / Denizli'de 'sessiz' birçok tecavüz olmuş
Radikal-çevrimiçi
<  İ N T E R N E T  B A S K I S I  >  11 Temmuz 2007 
 Kodunuz: Şifreniz: (Üye olmak istiyorum) 

 Bugünkü Radikal
 Ana Sayfa
 Yazarlar
 Yaşam
 Türkiye
 Politika
 Yorum
 Dış Haberler
 Ekonomi
 Spor
 Kültür/Sanat
 Haber Listesi
 Sanal Alem
 Radikal2
 Cumartesi
 Kitap

En aktif üyeler

Günün Sözü
Günün doğma saati, neşe ve umudun başlangıcıdır.
Ahmet Haşim
Tarihte Bugün
Takvimler 11 temmuz tarihini gösterdiği zaman...

1941 yılında,
İstanbul'da un ve şeker sıkıntısı nedeniyle pasta çörek ve benzeri yiyecek maddelerinin yapımı ve satışı yasaklandı.
1970 yılında,
Tofaş Oto Ticaret Şirketi kuruldu.

Haberi YazdırYazdır Haberi YollaYolla | Arşive Ekle Türkiye 

Denizli'de 'sessiz' birçok tecavüz olmuş

Denizli'de 'sessiz' birçok tecavüz olmuş
Denizli'deki okulda yaşanan tecavüz olayı 21 Mart tarihli Radikal'de yer aldı.
11/07/2007 (1955 kişi okudu)

DHA - DENİZLİ - Sağır ve dilsizlerin eğitim gördüğü Denizli Yeşilköy İşitme Engeliler Okulu'nda yatılı 13 yaşındaki M.M.'nin, 10 yaşındaki Y.A.'ya tecavüz ettiği olayı araştıran müfettişler korkunç gerçeğe ulaştı: "Okuldaki tek tecavüz vakası bu değil. Büyük öğrenciler küçüklere dışkı bile yedirmişler."
19 Şubat gecesi gerçekleşen tecavüz sırasında, öğrenciler sağır ve dilsiz oldukları için yardım isteyememişti. Görgü tanığı öğrencilerden biri, ertesi gün bir öğretmenine konuyu işaret diliyle anlatmıştı. Okul müdürü Davut Ünal, tecavüze uğrayan öğrenciyi muayene ettirmişti. Çocuğun, tecavüze uğradığını doktor raporuyla kesinleşmesinin ardından savcılık soruşturma başlatmıştı. Yaşı küçük olduğu için M.M. hakkında takipsizlik kararı verilmişti. Olaya adı karışan ve görgü tanığı olan beş öğrenci, İzmir, Burdur, Uşak, Isparta ve Antalya'daki okullara dağıtılmıştı. Denizli Valiliği'nin olayda nöbetçi öğretmenler ve okul idaresinin ihmali olup olmadığını araştırması için görevlendirdiği müfettişler çalışmasını tamamladı.

'Dışkısını yedirdi'
Okulda tecavüzün bu olayla sınırlı olmadığını belirten müfettişler, büyük öğrencilerin küçüklere şiddet uyguladığını, hatta bu şiddetin zaman zaman kulağa iğne batırmaya varan işkence yöntemlerine döndüğünü de belgeledi. Raporda, M.M.'nin okul arkadaşı S.Y.'ye (11) de kendi dışkısını yedirdiği belirtildi. Raporda, "M.M.'nin Y.A.'ya livata yaptığı, kimseye söylememesi için dayak atıp kulağına iğne batırdığı, S.Y.'yi dövdüğü ve dışkısını yedirdiği doğrulandı. Aynı okulun öğrencileri Y.K., H.D. ve B.Ö.'ye de livata yapıldığı doğrulanmıştır. M.M.'den başka M.Ç., S.S. ve H.K.'nin livata eylemlerine katıldıkları belirlenmiştir. Okul müdür ve müdür yardımcılarının görevini ihmal ettiği anlaşılmıştır" denildi.
Vali Yardımcısı Mehmet Çapraz, "Müfettiş raporlarına göre okul müdürü Davut Ünal, yardımcıları Hayati Baz ve Fuat Türköz'e soruşturma açılmasına karar verildi. Okul yöneticilerinin İdare Mahkemesi'ne itiraz hakları var" diye konuştu.


Şu ana kadar değerlendirmeye katılan 2 üyemizin puan ortalamasını yanda görebilirsiniz. Puan verme işleminden yalnızca üyelerimiz faydalanabilir.
puan
3
Türkiye sayfasındaki diğer haberler
ÖZLÜ SÖZ #36
"İnsanların dini ibadet ve davranışlarının her birine bir numara verip, sonunda şu kadar puanı tutturan cennete gider diyerek zarla bir oyun kurmak, dini oyuncak haline getirmektir. Bu bir sapkınlıktır. Kimlerin cennete, kimlerin cehenneme gideceğini yalnı"
Monopoly'nin İslami versiyonu olan, yeşil zarlarla oynanan, piyon ilerleterek "Kuran okuma belgesi", "umre belgesi" ya da"Hac belgesi" alınan ve oyuncuların cennete ulaşması ile sona eren 'Takva Yarışı', Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'ı kızdırdı.

Haber Arama
Site içinde aradığınız habere ait anahtar kelimeleri aşağıya yazıp 'Ara' düğmesine basınız.

Künye | Reklam Tarifesi | İletişim Sayfası | Eski Sayılar | Sıkça Sorulan Sorular | Kampanya Sözleşmesi | XML özetleri

© Radikal internet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Doğan Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.