Radikal-çevrimiçi / Ekonomi / Halis Toprak'ın Londra'daki malikânesi 112 milyon YTL'ye Kazak milyarderin
Radikal-çevrimiçi
<  İ N T E R N E T  B A S K I S I  >  21 Ocak 2008 
 Kodunuz: Şifreniz: (Üye olmak istiyorum) 

 Bugünkü Radikal
 Ana Sayfa
 Yazarlar
 Yaşam
 Türkiye
 Politika
 Yorum
 Dış Haberler
 Ekonomi
 Spor
 Kültür/Sanat
 Haber Listesi
 Sanal Alem
 Radikal2
 Cumartesi
 Kitap

En aktif üyeler

Günün Sözü
Güzel gençler doğanın rastlantı sonucu yaratılmasıdır; güzel yaşlılar yaşlanmasını bilen sanat eserleridir.
Walter Winchell
Tarihte Bugün
Takvimler 21 ocak tarihini gösterdiği zaman...

1966 yılında,
Almanya’nın Keban Barajı'nın yapımı için 80 milyon mark kredi vereceği açıklandı.

Haberi YazdırYazdır Haberi YollaYolla | Arşive Ekle Ekonomi 

Halis Toprak'ın Londra'daki malikânesi 112 milyon YTL'ye Kazak milyarderin

Halis Toprak'ın Londra'daki malikânesi 112 milyon YTL'ye Kazak milyarderin
Malikâne, 'neoklasik bir saray' olarak da tanımlanıyor. Toplam 8 bin 721 metrekarelik arazi üzerinde kurulu olan mini sarayda dört mutfak, Türk hamamı ve 40 kişilik yemek salonu var.
The Sunday Times, Halis Toprak'ın Londra'daki malikânesinin 50 milyon sterline (yaklaşık 112 milyon YTL) Kazak milyarder Horelma Peraman'a satıldığını yazdı. Malikâneyle Rus işadamı Abromoviç de ilgileniyordu

21/01/2008 (1709 kişi okudu)

RADİKAL - İSTANBUL - Halis Toprak'ın Londra'daki malikânesinin geçen hafta 50 milyon sterline satıldığı belirtildi. The Sunday Times gazetesi, İngiltere'de emlak piyasasındaki durgunluk eğilimine karşın 'Toprak Malikânesi'nin geçen hafta 50 milyon sterline (yaklaşık 112 milyon YTL) satıldığını yazdı. Gazete, verilen fiyatın bir 'rekor' olduğuna dikkat çekerken malikânenin Kazak milyarderi Horelma Peraman tarafından satın alındığını belirtti.
Toprakbank'tan doğan toplam 453 milyon dolarlık borcunu TMSF'ye ödeyebilmek için Londra'daki evini satışa çıkaran Halis Toprak'ın, bir ara Rus milyarder Roman Abramoviç ile anlaştığı evini ona satacağı da söylenmişti.

'Rekor bir fiyat'
Gazete haberde, 'İngiltere'deki emlak piyasası belki durgunluğa kayıyor ancak Kuzey Londra'daki küçük bir arazi parçası gözardı edildi' ifadesini kullandı. Barnet'teki Bishop caddesindeki evin geçen hafta 50 milyon sterline satıldığına dikkat çeken gazete, fiyatın yeni bir ev için bir rekor olduğunu kaydetti. Gazete, önceki rekorun iki hafta önce 35 milyon sterline satılan yakınlarındaki Palladio adlı bir malikâne tarafından kırıldığını anımsattı.
Gazete şunları yazdı: "Toprak Malikânesi, Türk işadamı Halis Toprak tarafından yaptırıldı ancak hiç orada oturmadığı anlaşılıyor. Bankasına Türk hükümetince el konulmasından sonra sattı."

'Değeri sürekli arttı'
Bu arada, Brunei hükümdarı ve Suudi Kraliyet ailesinin 'milyarderler semti' olarak tanınan bölgede de malikânelerinin olduğuna işaret edilen haberde 'Toprak Malikânesi' alıcısının evde 30 milyon sterlin harcayarak helikopter alanı ve sinema gibi ekler yapmak istediği kaydedildi.
The Sunday Times, evi satan emlakçı Glentree Estates İcra Müdürü Trevor Abrahamson'un "Yeni bir rekor ancak alıcı bu tür bir ev için çok makul bir rakam olduğunu düşünüyor" değerlendirmesine de yer verdi.

Dört tane mutfağı var
Daha önce çıkan haberlerde, İngiliz Chelsea takımının da sahibi Abramoviç'in dünyanın en pahalı evlerinden biri olan Londra'daki malikâne için 49 milyon pound (yaklaşık 96 milyon dolar) verdiği yazılmıştı. Toprak'ın Londra'nın kuzeyindeki The Bishop's Avenue'da yer alan 'Toprak Mansion' adlı malikâne dünyada satışta olan en pahalı beşinci ev olarak listelerde yer alıyordu.
Malikâne, 'neoklasik bir saray' olarak tanımlanıyor. Toplam 8 bin 721 metrekarelik arazi üzerinde kurulu olan, 2 bin 600 metrekarelik malikânede, dört mutfak, Türk hamamı ve 40 kişilik yemek salonu var.


(Bu haber için henüz hiçbir üyemiz puan vermemiştir)
Ekonomi sayfasındaki diğer haberler
ÖZLÜ SÖZ #566
"Geeç, insanlık öğren, sonra herkese öğret."
Bir arabaya yol veren taksi şoförü, kendi kendine...

Haber Arama
Site içinde aradığınız habere ait anahtar kelimeleri aşağıya yazıp 'Ara' düğmesine basınız.

Künye | Reklam Tarifesi | İletişim Sayfası | Eski Sayılar | Sıkça Sorulan Sorular | Kampanya Sözleşmesi | XML özetleri

© Radikal internet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Doğan Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.