Radikal-çevrimiçi / Kültür/Sanat / İngiltere'nin farklı tınıları
Radikal-çevrimiçi
<  İ N T E R N E T  B A S K I S I  >  14 Ocak 2002 
 Kodunuz: Şifreniz: (Üye olmak istiyorum) 

 Bugünkü Radikal
 Ana Sayfa
 Sıcak Haber
 Yazarlar
 Yaşam
 Türkiye
 Politika
 Yorum
 Dış Haberler
 Ekonomi
 Spor
 Kültür/Sanat
 Haber Listesi
 Sanal Alem
 Radikal2
 Cumartesi
 Kitap

En aktif üyeler

Günün Sözü
Gençlikte sevmek için yaşarız, yaş ilerledikçe yaşamayı severiz.
Saint Euremond
Tarihte Bugün
Takvimler 14 ocak tarihini gösterdiği zaman...

1926 yılında,
Borçlanma Kanunu TBMM'de kabul edildi.
1938 yılında,
Türkiye-Irak-İran-Afganistan arasında aktedilen Sadabat Paktı, TBMM'de onaylandı.

Haberi YazdırYazdır Haberi YollaYolla | Arşive Ekle Kültür/Sanat 

İngiltere'nin farklı tınıları

İngiltere'nin farklı tınıları
House ve teknoyu kaynaştıran Terry Francis, kariyerine İngiliz Modern Müzik Festivali'nin bir diğer konuğu DJ Colin Dale'in yanında çalarak başlamıştı.
The British Council'ın desteğiyle Kod Müzik tarafından düzenlenen İngiliz Modern Müzik Festivali, yarın başlıyor. Festival boyunca İngiliz müziği ve gençlik alt kültürlerini konu edinen filmler de gösterilecek

14/01/2002 (1323 kişi okudu)

İSTANBUL - İngiliz Modern Müzik Festivali, yarın saat 21.30'da Babylon'daki Evan Parker ve Lawrence Casserley 'Solar Wind' konseriyle başlıyor. Kod Müzik tarafından, The British Council'ın desteğiyle düzenlenen festival, 19 Ocak'a kadar devam edecek.
Festivalin ilk gününde konser verecek olan Evan Parker, İngiliz free-caz'ın prestijli isimlerinden. İlk çıkışını 1967 yılında Spontaneus Music Ensemble ile yapan Parker, John Coltrane, Albert Ayler gibi free-caz'ın öncülerinin tekniklerini ve ses deneylerini genişleterek yepyeni bir solo saksofon lisanı yarattı. Bugüne kadar Derek Bailey, Anthony Braxton, Peter Brötzmann, Cecil Taylor, Steve Lake gibi modern cazın birçok ünlü ismi ile ortak çalışmalara imza attı. Parker'a Babylon'da vereceği konserde elektronik müzikçi Lawrence Casserley eşlik edecek. İkili, birlikte tasarladıkları
'Solar Wind' isimli projelerini seslendirecek.
Festival kapsamında ayrıca 'Electronica Gecesi'nde Four Tet, Max Tundra ve Andrea Parker 17 Ocak saat 21.30'da Babylon'da; 'Club Sounds'da Colin Dale ve Terry Francis 18 Ocak saat 24.00'te 7th House'da; 'Modern Rock Gecesi'nde Pram ve Quickspace 19 Ocak saat 21.00'de Roxy'de konser verecek.

İngiliz kültürüne bakış
Festival kapsamında İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde İngiliz müziği ve gençlik alt kültürlerini konu edinen filmler gösterilecek. The Who'nun 'Quadrophenia' rock operasının film versiyonu 16 Ocak saat 19.30'da, menajerlerinin ağzından Sex Pistol'un öyküsünü aktaran 'The Great Rock'n Roll Swindle' 18 Ocak saat 19.30'da, punk rock'ın nihilist felsefesini ve isyankâr tavrının yanı sıra 70'lerin sonunda İngiltere'de alternatif bir bakış sunan 'Jubilee' de 19 Ocak günü saat 19.30'da izleyicileriyle buluşacak.
Festivalde ayrıca Akademi İstanbul'da atölye çalışması ve panel gerçekleşecek. Four Tet'in (Kieran Hebden), elektronik müzikteki prodüksiyon aşamaları üzerine olan atölye çalışması 17 Ocak saat 15.30'da. Cumhuriyet gazetesi müzik yazarı Murat Beşer'in yöneteceği panelde ise endüstriyel, electronica, punk, new wave gibi müzik türlerinin tarihi ele alınacak. 15 Ocak saat 17.00'deki panele müzisyen Alper Maral, müzik yazarı Halil Turhanlı ve DJ-müzik yazarı Murat Abbas katılacak. Bilgi için Kod Müzik Tel: 0212 293 20 65 (Kültür Sanat)


Şu ana kadar değerlendirmeye katılan 21 üyemizin puan ortalamasını yanda görebilirsiniz. Puan verme işleminden yalnızca üyelerimiz faydalanabilir.
puan
6
Kültür/Sanat sayfasındaki diğer haberler
ÖZLÜ SÖZ #101
"Benim nazarımda Derya Abla, ayakkabısından su içilecek bir insandır."
Derya Tuna'yı vuran Hüseyin Bozan...

Haber Arama
Site içinde aradığınız habere ait anahtar kelimeleri aşağıya yazıp 'Ara' düğmesine basınız.

Künye | Reklam Tarifesi | İletişim Sayfası | Eski Sayılar | Sıkça Sorulan Sorular | Kampanya Sözleşmesi | XML özetleri

© Radikal internet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Doğan Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.