Radikal-çevrimiçi / Politika / DSP örgütü tel tel
Radikal-çevrimiçi
<  İ N T E R N E T  B A S K I S I  >  14 Temmuz 2002 
 Kodunuz: Şifreniz: (Üye olmak istiyorum) 

 Bugünkü Radikal
 Ana Sayfa
 Sıcak Haber
 Yazarlar
 Yaşam
 Türkiye
 Politika
 Yorum
 Dış Haberler
 Ekonomi
 Spor
 Kültür/Sanat
 Haber Listesi
 Sanal Alem
 Radikal2
 Cumartesi
 Kitap

En aktif üyeler

Günün Sözü
İnanç, görmediğimize inanmaktır. Bunun armağanı da inandığımızı görmektir.
St.Augustine
Tarihte Bugün
Takvimler 14 temmuz tarihini gösterdiği zaman...

1945 yılında,
Uyuşmazlık Mahkemesi kuruldu.

Haberi YazdırYazdır Haberi YollaYolla | Arşive Ekle Politika 

DSP örgütü tel tel

DSP örgütü tel tel
İzmir Konak İlçe Başkanı Rıfat Nalbantoğlu (ortada), İsmail Cem'in yanında olacaklarını açıklayarak "Yeni oluşum Türkiye'nin sorunlarına çözüm olacaktır" dedi. FOTOĞRAF: ZİVER BÜYÜKTAŞ/AA
DSP'deki istifa furyası örgüte yayılıyor. Cem'in ayrılmasıyla birlikte çok sayıda il ve ilçe yöneticisi 'yeni oluşum'u desteklerini açıkladı

14/07/2002 (1648 kişi okudu)

DHA - İSTANBUL - DSP'de Hüsamettin Özkan'la başlayan kopuş il ve ilçe teşkilatlarına yayılarak devam ediyor. DSP'li belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, il ve ilçe yöneticileri peş peşe 'yeni oluşum'a katılmak için partilerinden istifa ediyor. İl il, ilçe ilçe DSP'den kopuşlar şöyle:
İzmir: DSP İzmir İl Örgütü'nde aralarında üç ilçe başkanının da bulunduğu 40 yönetici istifa etti. Konak İlçe Başkanı Rıfat Nalbantoğlu ile 19 yönetim kurulu üyesi, Balçova İlçe Başkanı Semih Özsoysop ile altı yönetim kurulu üyesi, Konak Belediye Meclisi'nin dokuz DSP'li üyesi, iki il disiplin kurulu üyesi, 1 yedek il genel meclisi üyesi ve Selçuk İlçe Başkanı Atilla Türkcan dün yaptıkları basın toplantısıyla partideki görevlerinden ve DSP üyeliğinden ayrıldıklarını açıkladılar. İstifacılar adına açıklama yapan Nalbantoğlu, katılacakları 'yeni oluşum'un Türkiye'nin sorunlarına çözüm olacağını söyledi.

'Yaptığımız isyan değil'
Aydın: DSP'den istifa eden yönetici konumdaki partili sayısı Aydın'da 12'ye ulaştı. İstifacılar şunlar: Söke İlçesi Yenidoğan Beldesi Belediye Başkanı Ekrem Yılmaz, Karacasu İlçesi Ataeymir Beldesi Belediye Başkanı Süleyman Çardak, il genel meclisi üyeleri Mesut Yörükoğlu, Osman Muslu, Kadir Yıldız, Muharrem Aktar, Ertuğrul Kavurucu, belediye meclis üyeleri Mehmet Durmuşoğlu, Leman Koçak, Mustafa Şahin, Kuşadası İlçe Başkanı Yusuf Emin ve Bozdağan İlçe Başkanı Yaşar Turhan. DSP Kuyucak İlçe Başkanı Haris Çıkrıkcıoğlu.
Mersin: DSP'den istifa eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, dün makamında gövde gösterisi yaptı. DSP'den istifa eden 13 belediye meclis üyesi ve yaklaşık 100 kişiyle birlikte makamında basın toplantısı düzenleyen Özcan, "Bu partiye ihanet değil. Ecevitlere başkaldırı hiç değil. Bu hareket ülkemizin önünün açılışıdır" dedi.
Kilis: Kilis Belediye Başkanı DSP'li Ekrem Çetin ile 12 belediye meclis üyesi ve bir il genel meclis üyesi partilerinden istifa etti. Çetin, "Ecevit' in hastalığı nedeniyle görevini yapamayacağına inanıyoruz." dedi.
Gaziantep: Bir dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan'a da vekâlet eden DSP'li meclis üyesi İmam Hüseyin Bilgin, partisinden istifa etti. Bilgin, "Kemal Derviş ve İsmail Cem'in başkanlığında oluşacak yeni oluşumda görev verildiği takdirde hazırım" dedi.
Balıkesir: Gömeç ilçesine bağlı Karaağaç beldesinin DSP'li Belediye Başkanı Şenol Halkalı, partisinden istifa etti. Halkalı istifasında Hüsamettin Özkan'ın partiden ayrılmasının etkili olduğunu söyledi.
Denizli: DSP Genel Merkezi tarafından iki gün önce görevden alınan Denizli İl Başkanı İlker İlhan Ural, 22 il ve ilçe yöneticisiyle birlikte partiden istifa etti. Ural, İsmail Cem'i arayıp, "Yeni oluşumun arkasındayım. Denizli'de örgütlenme çalışmalarına başladık" dediğini söyledi. Ural, "Cem ayrılmasa DSP'den istifa etmeyi düşünmüyordum. Ancak o gittikten sonra partide kalmam mümkün değildi" dedi. Denizli Belediyesi'nin DSP'li 10 meclis üyesinden sekizi de dün istifa etti. Merkeze bağlı Kınıklı Belediyesi'nin DSP'li meclis üyesi İsmail Atmaca da partisinden istifa etti.
Samsun: DSP Samsun İl Yönetimi görevinden istifa etti. İl yönetiminin bu açıklamasının ardından 11 ilçe yönetimi de görevini bıraktı. DSP Samsun il başkanlığından istifa eden İlhami Alpaslan il yönetiminde bulunan 13 arkadaşı ile birlikte yeni oluşumun lideri İsmail Cem'e destek vereceklerini söyledi. Samsun'un merkez ilçe dahil 15 ilçesi bulunuyor. Bunlardan Çarşamba, Bafra, Ayancık ve Tekkeköy ilçe teşkilatlarının dışında, 11 ilçe yönetimi de il yönetiminin istifasının ardından görevlerini bıraktı.
Eskişehir: DSP Eskişehir İl Başkanı Şahin Bozat ile il yönetim kurulu üyeleri görevlerinden ve partiden istifa etti. Bozat, yeni oluşuma destek olmak amacıyla
istifa ettiğini belirterek, "DSP'de uzun süredir beklediğimiz kadro değişikliğinin gerçekleşeceği yönünde inanç ve güvenimizi kaybettiğimizden Türkiye'nin önünü
açacağına inandığımız yeni oluşuma destek olmak amacıyla tüm yönetim kurulumuzla birlikte yönetim kurullarından istifa ediyoruz" dedi.

'Biz de duygusal değiliz'
Afyon: DSP Afyon Merkez İlçe Teşkilatı üyesi 11 kişi istifa etti. DSP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Ali Yaşar ile yönetim kurulu üyeleri Ali İhsan Metin, Fehmi Coşkuner, Yusuf Dinler, Veli Demir, Tahsin Uğur, Seval Neslioğlu, İsmail Akyüz, Kadir Okşar, Kazım Dönmez ve Osman Ayvalı imzasıyla yayımlanan yazılı mesajda, "Sayın Bülent Ecevit'in söylediği gibi siyasette duygusallığa yer olmayacağı kanısındayız. DSP'ye teşkilatımız olarak destek vermemiz, DSP lideri Bülent Ecevit'e hem de ulusumuza fayda sağlamayacağı görüşüyle, DSP'den ve görevlerimizden istifa ediyoruz" denildi.
Manisa: DSP Gölmarmara İlçe Başkanı Mustafa Coşkun ile yönetim kurulu üyeleri Mustafa Gülay, Hüseyin Tütüncü, Ali Deveci, Fehmi Oturak, Kadir Avcı, Muharrem Yıldırım, Ercan Ay, Ahmet Uygun ve Tahir Irmak istifa dilekçelerini verdi. Gölmarmara'nın DSP'li il genel meclisi üyesi Bülent Yıldız da istifa ettiğini açıkladı.


Şu ana kadar değerlendirmeye katılan 27 üyemizin puan ortalamasını yanda görebilirsiniz. Puan verme işleminden yalnızca üyelerimiz faydalanabilir.
puan
7
Politika sayfasındaki diğer haberler

 Sıcak Haber

 • 16:48:00 - Gürel: DSP'yi kundaklama eylemi
 • 16:29:00 - Cem: Seçim için üç aya ihtiyacımız var
 • 15:21:00 - Çiller: Meclis'i hemen açalım
 • ÖZLÜ SÖZ #169
  "Anne olmak istiyorum. Partner lazım. Evlilik şart değil."
  Rumuz: Aşkın Nur Yengi

  Haber Arama
  Site içinde aradığınız habere ait anahtar kelimeleri aşağıya yazıp 'Ara' düğmesine basınız.

  Künye | Reklam Tarifesi | İletişim Sayfası | Eski Sayılar | Sıkça Sorulan Sorular | Kampanya Sözleşmesi | XML özetleri

  © Radikal internet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Doğan Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.