Radikal-çevrimiçi / Türkiye / Serik Emniyet Müdürü açığa alındı
Radikal-çevrimiçi
<  İ N T E R N E T  B A S K I S I  >  2 Aralık 2002 
 Kodunuz: Şifreniz: (Üye olmak istiyorum) 

 Bugünkü Radikal
 Ana Sayfa
 Sıcak Haber
 Yazarlar
 Yaşam
 Türkiye
 Politika
 Yorum
 Dış Haberler
 Ekonomi
 Spor
 Kültür/Sanat
 Haber Listesi
 Sanal Alem
 Radikal2
 Cumartesi
 Kitap

En aktif üyeler

Günün Sözü
Oyunu kaybederseniz kuralı değiştirin
Murphy
Tarihte Bugün
Takvimler 02 aralık tarihini gösterdiği zaman...

1956 yılında,
Ankara'nın 120 kilometre kuzeydoğusunda yer alan Sarıyar Barajı açıldı.
1962 yılında,
Adalet Partisi’nin I. Büyük Kongresi toplandı.

Haberi YazdırYazdır Haberi YollaYolla | Arşive Ekle Türkiye <Son Dakika!> 

Serik Emniyet Müdürü açığa alındı

02/12/2002 (1308 kişi okudu)

İçişleri Bakanlığı'nca görevlendirilen müfettişler Namık Kemal İlhan ile Atilla Toros, dün Serik'e gelerek polislerden dayak yediği iddia edilen Öğretmenevi Müdürü Servet Kaş, Cumhuriyet İlköğretim Müdürü Ergin İpteç ve dayak olayına adı karışan polislerin ifadelerine aldı. Bu saatlerde, İçişleri Bakanlığı'ndan gelen talimatla Serik İlçe Emniyet Müdürü Selman Kerimoğlu ile polis memuru Mehmet Atasiper açığa alındı. Müfettişler, açığa alınma haberini doğrulayarak, "İçişleri Bakanlığı'ndan gelen talimatla soruşturmanın selameti açısından Kerimoğlu ile Atasiper, görevlerinden açığa alınmışlardır" dedi.

'Görüntüler inceleniyor'
Serik Kaymakamı Mehmet Aydın ise, "Müfettişler, ilk gün savcıyıkta alınan ifade tutanaklarını da istedi. Olayın adli ve idari iki yönü var. Müfettişler, görevi kötüye kullanma kanaatine vardıkları taktirde, idari yönden 4422 Sayılı Memuru Muhakemet Kanunu doğrultusunda bize soruşturma talimatı verir. Biz de savcılığa, görevliler hakkında dava açılması için başvururuz. Emniyette kaydedilen güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesi sürüyor" diye konuştu.

Sendikadan tepki
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Şuayip Özcan da, Serik'e gelerek basın açıklaması yaptı. Açıklama sırasında İpteç ile Taş da bulundu. Özcan, Serik Belediyesi önünde toplanan yaklaşık bin kişiye hitaben yaptığı konuşmada şöyle dedi: "Ne idüğü belirsiz insanların öğretmenlere uzanan elleri kırılsın. Bu cahilleri buradan kınıyoruz. Devletin gücünü yanına alarak, çocuğunu emanet ettiği öğretmene yumruk atmak, bir emniyetçinin yaptığı olay olarak kalmayacak. Olayın sıkı takipçisi olacağız. Serik Kaymakamı ve Milli Eğitim Müdürü gerekli duyarlılığı göstermedi. Milli Eğitim Müdürü neredesin? Kaymakamın şu an burada olması gerekirdi. Antalya Valisi'ni göreve davet ediyorum. Bu kaymakamla, bu emniyet müdürü Serik'ten çekip gidecektir."
Alana toplanan vatandaşlar ise, öğretmenleri destekleyen slogan attı. Konuşmalar sırasında çevrede polis olmaması dikkat çekti.

Kimlik sormuştu
Serik'te öğretmenlerle polisleri karşı karşıya getiren olay geçen cuma günü yaşınmıştı. Yanına iki sivil kadın polis alarak bir öğrenciye yardım etmek amacıyla Cumhuriyet İlköğretim Okulu'na giden Serik Emniyet Müdürü Selman Kerimoğlu'nun polis eşi Serpil Kerimoğlu, koridorda dolaşırken, okul müdürü Ergin İpteç ile karşılaşmıştı. Kerimoğlu, kendisine kimlik soran İpteç'e, "Biz sana biraz sonra kim olduğumuzu gösteririz" diyerek okuldan ayrılmıştı. Olayı bildirmek için kaymakamlığa giden İpteç, çıkışta polisler tarafından Emniyet Müdürlüğü'ne götürülerek gözaltına alınmıştı. Arkadaşlarının gözaltına alındığını öğrenen öğretmenler, bina önünde toplanırken, Emniyet Müdürü Selman Kerimoğlu, Öğretmenevi Müdürü Servet Kaş'ı içeri çağırmıştı. Emniyet Müdürlüğü'ne giren Kaş, kısa bir süre sonra yüzü-gözü kan içinde dışarı çıkmış ve içeride polislerce dövüldüğünü söylemişti.


Şu ana kadar değerlendirmeye katılan 28 üyemizin puan ortalamasını yanda görebilirsiniz. Puan verme işleminden yalnızca üyelerimiz faydalanabilir.
puan
8
Türkiye sayfasındaki diğer haberler

 Sıcak Haber

 • 17:43:00 - Ertürk toprağa verildi
 • 17:38:00 - Zekeriya Beyaz davasında karar
 • ÖZLÜ SÖZ #32
  "İlk dönemlerde tecrübesizliğimden yarışmacıları barıştırmaya çalışıyordum. Bir gün yönetmen bana bağırdı. Meğer kavga etmeleri reytingi artırıyormuş. Sonradan öğrendim."
  Sürpriiiz! Bir dönem, BBG benzeri Otel adlı yarışma programını sunan Ece Erken, artık sağır sultanın bile duyduğu "kavga reytingi artırır" yönteminden bihabermiş meğer.

  Haber Arama
  Site içinde aradığınız habere ait anahtar kelimeleri aşağıya yazıp 'Ara' düğmesine basınız.

  Künye | Reklam Tarifesi | İletişim Sayfası | Eski Sayılar | Sıkça Sorulan Sorular | Kampanya Sözleşmesi | XML özetleri

  © Radikal internet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Doğan Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.