Radikal-çevrimiçi / Türkiye / 'Akıllı Düğmeler' Türkiye'de
Radikal-çevrimiçi
<  İ N T E R N E T  B A S K I S I  >  29 Eylül 2003 
 Kodunuz: Şifreniz: (Üye olmak istiyorum) 

 Bugünkü Radikal
 Ana Sayfa
 Sıcak Haber
 Yazarlar
 Yaşam
 Türkiye
 Politika
 Yorum
 Dış Haberler
 Ekonomi
 Spor
 Kültür/Sanat
 Haber Listesi
 Sanal Alem
 Radikal2
 Cumartesi
 Kitap

En aktif üyeler

Günün Sözü
Hür olmadıkları halde, kendilerini hür sananlar kadar hiç kimse esir olamaz.
Goethe
Tarihte Bugün
Takvimler 29 eylül tarihini gösterdiği zaman...

1911 yılında,
İtalyanlar, Trablusgarp'ı ele geçirmek için Osmanlı Devleti'ne savaş ilan etti.
1913 yılında,
Balkan Savaşları sonunda Bulgaristan ile İstanbul Antlaşması imzalandı.
1960 yılında,
Demokrat Parti kapatıldı.

Haberi YazdırYazdır Haberi YollaYolla | Arşive Ekle Türkiye 

'Akıllı Düğmeler' Türkiye'de

'Akıllı Düğmeler' Türkiye'de
Dünyada hızla benimsenen Akıllı Düğmeler eğitim setini, Milli Eğitim Bakanlığı da tavsiye ediyor.
22 ülkede sekiz yıllık çocuk eğitiminde kullanılan Akıllı Düğmeler eğitim seti şimdi Türkiye'de. Set, öğretirken eğlendiren, eğlendirirken öğreten 18 kitaplı sihirli bir çanta

29/09/2003 (1609 kişi okudu)

RADİKAL - İSTANBUL - Bilgisayarın tüm dünyada hâlâ ailelerin çocuklarına satın alamayacakları kadar pahalı olması üzerine harekete geçen Alman yayınevi Finken Publishing, 10 yıl önce başlattığı sibernetik anlayıştaki şablon tahtalarını geliştirip sekiz yıllık çocuk eğitiminde yeni bir eğitim seti yarattı.
Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı'nca da incelenip okul öncesi ve ilköğretim öğrencileri için uygun bulunan ve tavsiye edilen Logico-Akıllı Düğmeler eğitim seti, Marsık Yayıncılık tarafından Türkiye'ye getirildi.

Üç aşamalı set
Üç aşamadan oluşan Akıllı Düğmeler, Logico Rondo, Logico Piccolo, Logico Early Bird (İngilizce seti) ve Logico Maksimo olmak üzere sekiz yıllık eğitimin tamamını kapsayan, okul ve okul dışında çocukların kullanacağı kitaplardan oluşuyor. Çocuklar oyun oynayarak, arkadaşlarıyla yarışarak, öğretmenli ve öğretmensiz derslerini çalışıp ödevlerini hazırlayabiliyor.
Akıllı Düğmeler, dünyada kolay, etkili ve çok eğlenceli bir eğitim seti olarak tanınıyor. Öğretirken eğlendiren, eğlendirirken öğreten kitaplarıyla, çocuklar ve öğretmenler için hazırlanmış eğitim defterleriyle
yeni kitaplar da yaratılabiliyor.
Akıllı Düğmeler, öğrencilere, dikkat toplamayı ve sabırlı olmayı, eklemeyi,
eksiltmeyi, saymayı, şekil vermeyi ve boyamayı, mantıklı düşünmeyi ve birleştirmeyi, düzgün konuşmayı, okuma yazmada temel eğitimi, yetenek ve el becerilerinin gelişimini sağlamayı öğretiyor.
Aralarında Almanya, Avusturya, İsviçre, Finlandiya, Hollanda, Norveç, Rusya, İspanya ve Amerika'nın da bulunduğu 22 ülkede sekiz yıllık eğitimde başarıyla kullanılan eğitim seti, dünyada yeni bir yöntem olarak başarıyla kullanılıyor.

Ural: Farklı yetişiyorlar
Marsık Yayıncılık'ın sahibi Burcu Ural, "Bu 18 kitaplık setlerle büyüyen çocuklar, arkadaşlarından farklı bir öğrenimle yetişiyor. Bu basit görünen eğitim şablonlarını ve çok kolay soruları yeri geldiğinde aynı öğretimden geçmemiş ebeveynler bile yanıtlayıp kullanamıyor" diyor.
Bilgi için, Marsık Yayıncılık: 0 212 234 95 88-89. Edinmek için, Kök Yayıncılık: (İstanbul) 0212 288 69 64, (Ankara) 0312 435 04 97.


Şu ana kadar değerlendirmeye katılan 37 üyemizin puan ortalamasını yanda görebilirsiniz. Puan verme işleminden yalnızca üyelerimiz faydalanabilir.
puan
7
Türkiye sayfasındaki diğer haberler

 Sıcak Haber

 • 18:04:00 - Sınırda mayın dehşeti: 7 ölü
 • 16:36:00 - Tugayda patlama
 • 16:29:00 - 'Düşünceye Özgürlük 2000'e beraat
 • ÖZLÜ SÖZ #353
  "Beğendiğim erkek tipi Rober Hatemo. Her şeyiyle mükemmel. Onu tek geçerim."
  Biz evleniyoruz evinden Gelin olma şansı düşük olan Jilda için mesele yok o zaman. Zaten o evde beğenebileceği kimse yokmuş.

  Haber Arama
  Site içinde aradığınız habere ait anahtar kelimeleri aşağıya yazıp 'Ara' düğmesine basınız.

  Künye | Reklam Tarifesi | İletişim Sayfası | Eski Sayılar | Sıkça Sorulan Sorular | Kampanya Sözleşmesi | XML özetleri

  © Radikal internet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Doğan Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.