Ankara'daki terör saldırısı

Ankara'daki terör saldırısı
Ankara'daki terör saldırısı
- Saldırıda hayatını kaybeden Muhammed Demir, Hakkari'de, Mehmet Zakir Karabulut, Bitlis'te toprağa verildi

HAKKARİ/BİTLİS (AA) -  Ankara 'daki terör saldırısında yaşamını yitiren Muhammed Demir, Hakkari'de, Mehmet Zakir Karabulut de Bitlis'te defnedildi.

Ankara'da ailesi tarafından alınan Demir'in cenazesi Hakkari'nin Bağışlı köyüne getirildi.

Cenazenin köye getirilişi sırasında Demir'in yakınları ağıtlar yaktı. Cenaze, köy camisinde kılınan namazın ardında aile mezarlığında toprağa verildi. 

Demir ailesi daha sonra köy camisinde taziyeleri kabul etti.

Cenaze törenine, HDP Hakkari milletvekilleri Nihat Akdoğan ve Abdullah Zeydan da katıldı.  

- Bitlis

Saldırıda hayatını kaybeden Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğrencisi 24 yaşındaki Mehmet Zakir Karabulut'un cenazesi Ankara'dan uçakla Muş Havaalanı'na, buradan da konvoy eşliğinde Bitlis'in Küllüce köyüne getirildi.

Karabulut, köy mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. 

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Alp Altınöz, burada yaptığı konuşmada, Karabulut'u sonsuzluğa uğurlama gibi acı ve zor bir görevi yerine getirdiklerini söyledi.

"Zakir yoldaşımız bizim Tokat'taki örgütlenme sorumlumuzdu" diyen Altınöz, "Biz ve insanımız, öyle yüce bir ahlaki değeri temsil ediyoruz ki alçakça bir katliamda evladını toprağa veren baba barış istiyor" ifadesini kullandı.

Karabulut'un babası Zeki Karabulut ise Kürtçe yaptığı konuşmada, bu acıyı kimsenin yaşamasını istemediğini dile getirdi.

Cenaze törenine, HDP Bitlis milletvekilleri Mizgin Irgat ve Mahmut Celadet Gaydalı da katıldı.