Hakkari'de bomba yüklü araçla yapılan saldırı

Hakkari'de bomba yüklü araçla yapılan saldırı
Hakkari'de bomba yüklü araçla yapılan saldırı
- Şemdinli'de devlet hastanesinde sağlık hizmetleri yeniden verilmeye başlandı

HAKKARİ (AA) - Şemdinli'de teröristlerin bomba yüklü araçla gerçekleştirdiği saldırıda hasar gören ilçe devlet hastanesinde sağlık hizmetleri yeniden verilmeye başlandı.

Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü ve devlet hastanesinin bulunduğu Serment Caddesi'nde önceki gece terör örgütü PKK tarafından patlayıcı yüklü araçla gerçekleştirilen saldırının yol açtığı tahribat gideriliyor.

Patlamanın şiddetiyle sağlık hizmetinin aksadığı devlet hastanesinde de onarım çalışmaları sürdürülüyor.

Acil servisteki onarımın ardından hasta kabulüne başlandı. Hastanede, doktor ve sağlık personelleri hastaların mağdur edilmemesi için yoğun çaba sarf ediyor.

- "Deprem oldu sandım"

Saldırı anında, hastanede tedavi gören dedesine refakat eden Ferdi Bahadır, yaşadıklarını AA muhabirine anlattı.

Patlama anında hastanenin dahiliye servisinde olduğunu belirten Bahadır, "Patlamadan kısa süre önce dedemi lavaboya götürüp, tekrar servise geri döndüm. Tam o esnada çok büyük bir gürültü duydum. Kırılan pencere ve cam parçaları üzerime geldi. Yere düştüm ve deprem oldu sandım. Sonra kırılan camdan baktım ki bir alev topu yükseliyor. Yerde sürünerek koridora çıktık" dedi.

Sağlık çalışanlarıyla küçük bir odaya sığındıklarını anlatan Bahadır, güvenlik güçlerince mahsur kaldıkları yerden kurtarıldıklarını söyledi. 

Bahadır, olay anında çok korktuğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

"Patlamanın şiddetini hala üzerimden atamadım. Eğer o dakikada dedem lavaboda olmasaydı belki de şimdi yaşamıyor olacaktı. Çünkü dedem pencere kenarında oturuyordu ve patlamada bu pencere büyük hasar gördü. Patlamada en çok kaldığımız oda zarar gördü. Allah bizi kurtardı. İnşallah bir daha böyle kötü bir durum yaşamayız." 

- 18 yıldır ilçeye hizmet veriyor

Saldırıda büyük hasar gören hastane 1997 yılından bu yana ilçede faaliyet gösteriyor. Günlük 400 hasta kabulünün yapıldığı 58 yataklı hastanede 9 poliklinik bulunuyor.

Patlamanın ardından bir süre hizmet veremeyen hastanede vatandaşlar ilçedeki başka sağlık kuruluşlarına yönlendirilmişti.