Hakkari'deki bomba yüklü araçla saldırı

Hakkari'deki bomba yüklü araçla saldırı
Hakkari'deki bomba yüklü araçla saldırı
- Şemdinli Kaymakamı Öztürk: - "Kamu binaları ve vatandaşlarımızın ekmek tekneleri yerle bir oldu. Bunu yapanlar, ülkemizin ve milletimizin huzurunu bozanlar kimse sonuna kadar lanetliyoruz"

HAKKARİ (AA) - Şemdinli Kaymakamı Murat Öztürk, dün terör örgütü PKK mensuplarının patlayıcı yüklü araçla düzenlediği saldırıda hasar gören devlet hastanesinde incelemelerde bulundu. 

Öztürk, doğumhane, acil, yeni doğan ve hemodiyaliz servisleri ile ameliyathane ve lojmanlarında büyük hasar oluşan İlçe Devlet Hastanesinde yetkililerden bilgi aldı.

Hastane Müdürü Sefer Akdeniz ile görüşen Öztürk, hastanede yeniden sağlık hizmeti verilebilmesi için çalışmaların hızlandırılmasını istedi.

Daha sonra Serment Caddesi'ndeki patlamada  yerleri zarar gören esnafı ziyaret ederek, "geçmiş olsun" dileklerini ileten Öztürk, tek tesellilerinin cana zarar gelmemesi olduğunu söyledi.

" Kamu binaları ve vatandaşlarımızın ekmek tekneleri yerle bir oldu. Bunu yapanlar, ülkemizin ve milletimizin huzurunu bozanlar kimse, sonuna kadar lanetliyoruz" diyen Öztürk, şunları ifade etti:

"Hepimiz el birliği içinde birbirimize daha sıkı sarılacağız. Birbirimizi kardeşçe daha çok kucaklayacağız ki bu belayı defedelim. Dolayısıyla hep birlikte mücadele edersek ancak muvaffak oluruz."


  ETİKETLER:

  Akdeniz

  ,

  PKK

  ,

  HAKKARİ

  ,

  Kamu

  ,

  ilçe

  ,

  ,

  ekmek