Hakkari'ye atanan öğretmenler çiçekle karşılandı

Hakkari'ye atanan öğretmenler çiçekle karşılandı
Hakkari'ye atanan öğretmenler çiçekle karşılandı
- İl Milli Eğitim Müdürlüğünde kurulan danışmada görevlilerin yardımıyla işlemlerini yapan öğretmenler, İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran ve şube müdürlerince çiçeklerle karşılandı - Kurtaran: "Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında Hakkari'ye bin 176 öğretmen atandı"

HAKKARİ (AA) - Terör olayları nedeniyle özellikle kamu personelinin görev yapmak istemediği şehirlerin başında gelen Hakkari'ye atanan öğretmenler kente gelmeye başladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde kurulan danışmada görevlilerin yardımıyla işlemlerini yapan öğretmenler, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve şube müdürleri tarafından çiçeklerle karşılandı.

Öğretmenlere kentteki görevlerinin hayırlı olmasını dileyen Kurtaran, 2015-2016 eğitim öğretim döneminde Hakkari'ye bin 176 öğretmenin atandığını söyledi.

Bu öğretmenlerden 488'inin il merkezine, 404'ünün Yüksekova ilçesine, 237'sinin Şemdinli ilçesine ve 47'sinin ise Çukurca ilçesine atandığı ifade eden Kurtaran, şöyle konuştu:

"Sizlerden iyi bir güç alarak yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlayacağız. Hakkari'nin eğitim ve öğretimi için inşallah beraber yoğun bir çalışma başlatacağız. Kentte son iki yıldır ciddi gelişmeler var. Özellikle TEOG sınavında başarı elde edildi. İnşallah bu yeni dinamik kadroyla başarımız daha da artarak devam edecek. Hakkari'den çok memnun kalacaksınız ve ayrılırken mutlaka üzülerek ayrılacaksınız. Aileleriniz hiç merak etmesin. Siz artık bize emanetsiniz, kardeşlerimiz ve meslektaşlarımızsınız. Bu konuda hiçbir endişeniz olmasın. Hepiniz tekrar hoş geldiniz. Göreviniz hayırlı ve uğurlu olsun."

Öğretmenlerden Nadide Işık ise  Ankara 'dan Hakkari'ye geldiğini ve hem Hakkari'den hem de atandığı okuldan oldukça memnun kaldığını belirtti.

Öğretmen arkadaşlarına çağrıda da bulunan Işık, kendi tercihiyle Hakkari'ye geldiğini ifade ederek, "Öğretmen arkadaşlarımız da hiç çekinmeden, burayı tercih edip burada görev yapabilir" dedi.

Işık'ın babası Nagiz Işık da Hakkari'ye gelmeden önce kendilerinde biraz tedirginlik olduğunu belirterek, "Ancak buraya geldikten sonra hiçbir tedirginliğimiz kalmadı. Buradaki insanlar çok sıcakkanlı ve burayı çok sevdik. Sağ olsunlar İl Milli Eğitim Müdürü ve öğretmen arkadaşlarımız bizleri çok iyi karşıladı. Burada herkes çok iyi. Sanki kendi köyümüzde, memleketimizdeyiz gibi" diye konuştu.

Nuran Çuha da ilk başta Kastamonu'dan Hakkari'ye geleceği için biraz üzüldüğünü anlatarak şimdi Hakkari'de bulunduğu için mutlu olduğunu dile getirdi.

Çuha, "Hakkari'ye geldiğim için değil, aileme uzak kaldığım için üzülüyorum. Milli Eğitim Müdürü, öğretmenler ve buradaki herkes bizlere çok iyi davranıyor. Karşılaştığım herkes bize yardımcı olmaya çalıştı. Herkes çok sıcakkanlı ve herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah hepimiz için hayırlı bir yıl olur. Arkadaşlarıma da buradan sesleniyorum. Burayı rahatlıkla yazabilirler" ifadelerini kullandı.