Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- HDP'nin seçim barajını aşması nedeniyle Hakkari, Muş, Bitlis ve Ağrı'da kutlamalar yapıldı

HAKKARİ (AA) - HDP'nin genel seçimlerde yüzde 10 barajını aşması üzerine Hakkari, Muş, Bitlis ve Ağrı'da kutlama programları düzenlendi.

Hakkari'de, Bulvar Caddesi'ndeki belediye binası önünde bir araya gelen vatandaşlar, Kürtçe şarkılar eşliğinde halay çekerek, partilerinin başarısını kutladı.

HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, kentte oyların yüzde 86'sını alarak büyük bir başarıya imza attıklarını belirterek, başarılı sonuca katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçelerinde düzenlenen kutlama programlarına katılan çok sayıda kişi, Kürtçe ve Türkçe şarkılar eşliğinde halay çekip geç saatlere kadar eğlendi.

Kutlamalar havai fişek gösterileriyle sona erdi.

- Muş

Muş'ta, Belediye Meydanı'nda toplanan HDP'liler, Kürtçe şarkılar eşliğinde kutlama yaptı.

HDP Muş milletvekilleri Burcu Çelik Özkan ve Ahmet Yıldırım'ın konuşmalarının ardından kutlamalar, yerel sanatçıların seslendirdiği şarkılar eşliğinde halaylarla devam etti.

Kutlamaların sonunda kalabalık arasındaki bir grup, terör örgütü lehine slogan atarak İstasyon Caddesi'nden Yeşilyurt Mahallesi'ne yürüdü.

Polis ekiplerinin uyarısı sonucu grup olaysız dağıldı.

- Bitlis

Bitlis'te, Gökmeydan'da düzenlenen kutlama programında partililer Kürtçe şarkılar ile davul ve zurna eşliğinde halay çekti.

HDP'den Bitlis milletvekili seçilen Mahmut Celadet Gaydalı, hep beraber başarıya ulaştıklarını belirterek, "Bu ekip işidir. Çok güzel bir ekip kuruldu. Ekiptekilere şükranlarımı sunuyorum. Bize destek sunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Milletvekili seçilen Mizgin Irgat ise Bitlis'in en güzel tarihini yazdığını belirtti.

Irgat ve Gaydalı'nın konuşmalarının ardından vatandaşlarla halay çektiği program havai fişek gösterisiyle son buldu.

Adilcevaz ilçesinde düzenlenen programa katılan çok sayıda kişi, ellerinde Türk bayraklarıyla müzik eşliğinde halay çekti.

Kutlamalar sırasında, "Bayrakla hiçbir sorunumuz yoktur" anonslarının yapılması dikkati çekti.

- Ağrı

HDP'nin genel seçimlerde yüzde 10 barajını aşması Ağrı ve ilçelerinde de kutlandı.

HDP Ağrı İl Başkanlığı tarafından düzenlenen programa Belediye Başkanı Sırrı Sakık, milletvekilleri Leyla Zana, Berdan Öztürk, Dirayet Taşdemir, Mehmet Emin İlhan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konuşmaların ardından vatandaşlar, yöresel sanatçıların okuduğu şarkılarla halay çekti. Kutlamalar havai fişek gösterileriyle devam etti.