Nisan ayında kayak keyfi

Nisan ayında kayak keyfi
Nisan ayında kayak keyfi
- Hakkari'de vatandaşlar, yaklaşık 2 bin 800 rakımda bulunan kayak merkezinde kaymanın keyfini çıkarıyor - Kayak yapan vatandaşlardan Yılmaz: "Nisan ayında kaymak büyük fırsat. Havanın uygun olduğu günlerde hafta sonu kayarak hem eğleniyor hem de yorgunluk atıyoruz"

HAKKARİ (AA) - Hakkari'de vatandaşlar, yaklaşık 2 bin 800 rakımda bulunan kayak merkezinde kayarak güzel zaman geçiriyor.

Hakkari Valiliği tarafından Merga Bütan Yaylası'nda yaptırılan kayak merkezine gelen vatandaşlar nisan ayında kaymanın keyfini çıkarıyor. Kar kalınlığının 1 metreyi aştığı merkeze gelen vatandaşlar kızakla kayarak da eğleniyor.

Merkeze gelen vatandaşlardan Necmettin Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, nisan ayı olmasına rağmen bölgede yoğun kar bulunduğunu söyledi.

Özellikle yüksek kesimlerde kar kalınlığının bir metreyi aştığını anlatan Yılmaz, "Burada nisan ayında kaymak bizim için büyük fırsat. Hava güzel olunca kayarak yorgunluk atıyoruz. Burası daha da geliştirilebilir. Bu alan Davraz ve Saklıkent gibi birçok kayak merkeziyle yarışabilecek durumda. Geliştirilirse insanlar daha rağbet eder ve kaymanın keyfini yaşar. Yaklaşık 3 bin rakımda Berçelen Yaylamız var. Burada kar bittiği zaman orada da kayma imkanımız oluyor." dedi.

Rızgar Özdemir ise diğer bölgelerde kayak sezonunun bitmesine rağmen Hakkari'de kayak yapmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Kayak merkezinin güzel imkanlara sahip olduğunu belirten Özdemir, "Nisanda kayak yapabilecek merkez sayısı çok az. Hakkari'de kayak yapmak için ideal bir kar var. Herkesi kayak yapmak için Hakkari'ye davet ediyoruz." diye konuştu.