Yüksekova'da açılan yaz kursları ilgi görüyor

Yüksekova'da açılan yaz kursları ilgi görüyor
Yüksekova'da açılan yaz kursları ilgi görüyor
HAKKARİ (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı'nın "Örgün ve Yaygın Eğitimin Desteklenme ve Yetiştirme Kursları" yönergesi kapsamında Yüksekova ilçesinde...

HAKKARİ (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı'nın "Örgün ve Yaygın Eğitimin Desteklenme ve Yetiştirme Kursları" yönergesi kapsamında Yüksekova ilçesinde açılan kurslar ilgi görüyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce açılan kurslarla öğrenciler, yaz tatilini de sınavlara hazırlanarak geçirme fırsatı buluyor. 

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sait Ediş, yaptığı açıklamada öğrencilerin talepleri üzerine ilçede 4 okulda açılan kurslarda, 8 ve 12'nci sınıf öğrencilerine fen ve teknoloji, Türk dili ve edebiyatı, matematik, fizik, geometri, tarih, coğrafya, kimya, Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, sosyal bilgiler ve İngilizce dersleri verildiğini söyledi.

Ediş, "350 puan ve üstü alan puan alan 261 öğrencimiz mevcut.  Türkiye genelinde en yüksek puanlarla alınan fen lisesini baz aldığımızda ortalama 170 öğrencimizin bu puanlarla fen liselerine yerleşmesi mümkün. Bu başarıda dönem içinde değişik derslerde açılan yetiştirme kursları büyük etkin oldu" ifadelerini kullandı.