Yüksekova'daki terör operasyonu

Yüksekova'daki terör operasyonu
Yüksekova'daki terör operasyonu
- Terör örgütü PKK'ya ait çok sayıda mühimmat ile makyaj malzemesi ele geçirildi - Hücum yeleğine tuzaklı el yapımı patlayıcı imha edildi

HAKKARİ (AA) - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde devam eden operasyonlarda bölücü terör örgütüne ait çok sayıda mühimmat ele geçirildi, hücum yeleğine tuzaklanmış el yapımı patlayıcı imha edildi.

Alınan bilgiye göre, ilçede kazılan çukurların kapatılması, oluşturulan barikatların kaldırılması ve el yapımı patlayıcıların imha edilmesi amacıyla başlatılan "Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle" operasyonu devam ediyor.

Güvenlik güçleri, operasyonlar sonucu etkisiz hale getirilen teröristlerin Eski Kışla Mahallesi'nde bulundukları bina ve ve mevzilerde arama yaptı.

Aramada, 22 Kalaşnikof piyade tüfeği, buna ait 33 şarjör ve 2 bin 930 mermi, bir tabanca ve bu silaha ait şarjör ile 13 mermi, 150 zırh delici mermi, 8 kışlık kamuflaj, hücum yelekleri ile çok sayıda makyaj malzemesi ele geçirildi.

Öte yandan, bir teröristin etkisiz hale getirilmeden önce hücum yeleğine 500 gram A-4 patlayıcıyı el bombasına bağlayarak tuzakladığı düzenek, güvenlik güçlerinin dikkati sonucu bulundu.

Patlayıcı düzenek, imha edilmeden önce güvenlik güçlerince basın mensuplarına gösterildi.