Ankara'daki terör saldırısı

Ankara'daki terör saldırısı
Ankara'daki terör saldırısı
- Hatay'da, Ankara Garı önünde meydana gelen saldırıları protesto etmek isteyen grupla, polis arasında arbede yaşandı, 6 kişi gözaltına alındı - Adana'da ise olayın meydana geldiği dakikada gökyüzüne çok sayıda siyah ve beyaz balon bırakıldı

HATAY (AA) - Hatay'da, geçen hafta Ankara Garı önünde meydana gelen saldırıları protesto etmek için bir araya gelen grup, yolu trafiğe kapatmak istedi. Polis gruptan 6 kişiyi gözaltına aldı.

Sabah saatlerinde merkez Antakya ilçesi Saray Caddesi'nde toplanan grup "10:04'te İnsanlığa Ses Ver Hayatı Durdur" sloganıyla Köprübaşı'na yürüdü.

Burada yolu trafiğe kapatma girişiminde bulunan gruba polis engel olmak istedi. Polisin ikazlarına uymayan gruptan 6 kişi gözaltına alındı.

Kısa süren gerginliğin ardından, gruptan bazıları basın açıklaması ve oturma eylemi yaptıktan sonra alandan ayrıldı.

- Adana

Adana'da düzenlenen anma töreninde ise Adana Tren Garı önünde toplanan grup, ellerinde patlamada  hayatını kaybedenlerin fotoğraflarıyla slogan attı. 

Olayın meydana geldiği dakikada gökyüzüne çok sayıda siyah ve beyaz balon bırakan grup, daha sonra  hayatını kaybedenlerin fotoğraflarının bulunduğu pankartın üzerine karanfiller bıraktı.

Grup, basın açıklamasının ardından dağıldı.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Ankara

  ,

  HATAY

  ,

  Balon

  ,

  Beyaz

  ,

  Sabah

  ,

  Antakya

  ,

  Protesto