Antakya'da kentsel dönüşüm çalışmaları

Antakya'da kentsel dönüşüm çalışmaları
Antakya'da kentsel dönüşüm çalışmaları
- Antakya'nın Emek ve Aksaray mahallelerinde 35 hektarlık bir alanı kapsayan kentsel dönüşüm projesi, Antakya Belediyesi Meclisi'nde kabul edildi

HATAY (AA) - Antakya'nın Emek ve Aksaray mahallelerinde 35 hektarlık bir alanı kapsayan kentsel dönüşüm projesi, Antakya Belediyesi Meclisi'nde oy çokluğu ile kabul edildi.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, projenin teknik anlamda ayrıntılı olarak meclis üyeleriyle paylaştıklarını kaydetti.

Antakya Belediye Meclisinin, kentsel dönüşüm projesini oy çokluğuyla kabul etmesiyle kentin geleceğine yönelik tarihi bir karara imza attıklarının altını çizen Kimyeci, "Kentte yeni yaşam alanlarına sahip olmasına yönelik hazırlanan kentsel dönüşüm projesi, mecliste oy çokluğu ile kabul edilerek hayata geçme aşamasındaki son adımı da tamamlamış oldu" ifadelerini kullandı.

Antakya Belediye Meclisi'nde kabul edilen projede, bundan sonraki süreçte meclis kararının bir aylık askı ilan süresi yapılacağı, bu süreçte varsa itirazların değerlendirileceği ve müteakiben 120 günlük hak sahipleri ile sözleşme imzalama aşamasına geçileceği bildirildi.