Beş çocuğuna hem annelik hem babalık yapıyor

Beş çocuğuna hem annelik hem babalık yapıyor
Beş çocuğuna hem annelik hem babalık yapıyor
- Suriye'deki iç savaşta karısını varil bombası saldırısında kaybeden Suriyeli Musa, geriye kalan 5 çocuğu ve 1'i zihinsel engelli 4 kardeşine bakıyor

HATAY (AA) - Suriye 'deki iç savaşta rejimin attığı varil bombalarında karısını kaybeden Teysir Musa, 5 çocuğuna annelik yapmasının yanı sıra 1'i zihinsel engelli 4 kardeşine de bakıyor.

Suriye'nin Hama kentinden 6 ay önce Hatay'ın Reyhanlı ilçesine gelen Musa, tek odalı bir ambarda çocukları ve kardeşiyle hayata tutunuyor. 

En büyüğü 12 yaşındaki çocuklarının her ihtiyacını karşılamaya çalışan Musa (40), AA muhabirine yaptığı açıklamada, iç savaşın kader arkadaşı eşini elinden aldığını söyledi.

Eşini bir yıl önce kaybetmesiyle hayatlarının alt üst olduğunu vurgulayan Musa, eşinden emanet kalan çocuklarının can güvenlikleri için Türkiye 'ye sığındığını kaydetti.

- 10 kişi bir odada 

Çocuklarının yanı sıra 1'i zihinsel engelli 4 kardeşinin de kendisiyle Türkiye'ye geldiğini belirten Musa, 10 kişilik nüfusla tuvalet ve banyosu olmayan tek odalı bir ambarda kaldıklarını söyledi.

Suriye'de hamallık yaparak geçimini sağladığını vurgulayan Musa, ''Eşimi kaybettikten sonra hayatım değişti. Onun ölümüyle 5 çocuğuma babalığın yanı sıra annelik yapmak da bana kaldı. Sığındığımız Reyhanlı ilçesinde tek odalı ambarda onlara annelerinin yokluğunu hissettirmeden yaşamaya çalışıyoruz. Bu çok kolay olmuyor. Çocuklarımın yanı sıra 1'i zihinsel engelli 4 kardeşim de benim elime bakıyor. Üç kız kardeşim ellerinden geldiğince bana yardımcı oluyor'' diye konuştu.

Her şeye rağmen Türkiye'de oldukları için mutlu olduklarını vurgulayan Musa, geçim sıkıntısı çektiklerini söyledi.


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  HATAY

  ,

  Reyhanlı

  ,

  Kız

  ,

  engelli